gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

4 mei op RTV Dordrecht

Het is begin mei en dat betekent traditiegetrouw herdenken. RTV Dordrecht doet dat met een documentaire over de linie-crossers op tv en op de radio is er een speciaal herdenkingsprogramma. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daarnaast zijn wij aanwezig bij de herdenking op het Sumatraplein. Rond 19:50 uur zullen we deze live op Facebook streamen, in het radioprogramma wordt er met een verslaggever geschakeld en later op de avond is een impressie van deze herdenking op TV Dordrecht te zien.Tekst gaat verder onder video.


Documentaire Documentaire linie-crossers
De liniecrossers waren 21 mannen die in de laatste maanden van de Tweede Wereldoorlog hun leven waagden in de Biesbosch. Ze brachten berichten, medicijnen en mensen over van bezet naar bevrijd gebied en visa versa.

In samenwerking met het Sliedrechts Museum en Stichting Linie-crossers Sliedrecht tekende RTV Dordrecht het verhaal op van drie van deze dappere mannen. Met nabestaanden wordt er gesproken over de vraag waarom hun vaders deelnamen aan deze gevaarlijke tochten.

Het antwoord is donderdag 4 mei vanaf 18.00 uur ieder uur te zien bij TV Dordrecht in de documentaire ‘Zij deden het voor ons – het verhaal van de linie-crossers'. In het Sliedrechts Museum draait de documentaire ook en is de bijbehorende tentoonstelling tot september te bezoeken.

Drechtstad FM
Drechtstad FM zendt tussen 19.00 en 21.00 uur een speciaal programma uit, waarin presentatrice Esther de Beun onder meer spreekt met wethouder Peter Heijkoop over het nut van het blijven herdenken. Wim Jilleba en Edjo Frank vertellen welke impact van de Tweede Wereldoorlog op hen heeft aan de hand van gedichten en boekfragmenten.

Verslaggever Ben Corino sprak met Theo Berendsen van Museum 40-45. En met journalist Hans Knoop, de man die oorlogsmisdadiger Menten opspoorde. Tijdens de uitzending wordt er op verschillende momenten live geschakeld met een verslaggever die aanwezig is op het Sumatraplein. De uitzending zal vrijdag terug te luisteren zijn op soundcloud.

Lees ook

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.