gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

4 mei op RTV Dordrecht

Het is begin mei en dat betekent traditiegetrouw herdenken. RTV Dordrecht doet dat met een documentaire over de linie-crossers op tv en op de radio is er een speciaal herdenkingsprogramma. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Daarnaast zijn wij aanwezig bij de herdenking op het Sumatraplein. Rond 19:50 uur zullen we deze live op Facebook streamen, in het radioprogramma wordt er met een verslaggever geschakeld en later op de avond is een impressie van deze herdenking op TV Dordrecht te zien.Tekst gaat verder onder video.


Documentaire Documentaire linie-crossers
De liniecrossers waren 21 mannen die in de laatste maanden van de Tweede Wereldoorlog hun leven waagden in de Biesbosch. Ze brachten berichten, medicijnen en mensen over van bezet naar bevrijd gebied en visa versa.

In samenwerking met het Sliedrechts Museum en Stichting Linie-crossers Sliedrecht tekende RTV Dordrecht het verhaal op van drie van deze dappere mannen. Met nabestaanden wordt er gesproken over de vraag waarom hun vaders deelnamen aan deze gevaarlijke tochten.

Het antwoord is donderdag 4 mei vanaf 18.00 uur ieder uur te zien bij TV Dordrecht in de documentaire ‘Zij deden het voor ons – het verhaal van de linie-crossers'. In het Sliedrechts Museum draait de documentaire ook en is de bijbehorende tentoonstelling tot september te bezoeken.

Drechtstad FM
Drechtstad FM zendt tussen 19.00 en 21.00 uur een speciaal programma uit, waarin presentatrice Esther de Beun onder meer spreekt met wethouder Peter Heijkoop over het nut van het blijven herdenken. Wim Jilleba en Edjo Frank vertellen welke impact van de Tweede Wereldoorlog op hen heeft aan de hand van gedichten en boekfragmenten.

Verslaggever Ben Corino sprak met Theo Berendsen van Museum 40-45. En met journalist Hans Knoop, de man die oorlogsmisdadiger Menten opspoorde. Tijdens de uitzending wordt er op verschillende momenten live geschakeld met een verslaggever die aanwezig is op het Sumatraplein. De uitzending zal vrijdag terug te luisteren zijn op soundcloud.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.