Dordrecht, Netherlands

400 jaar oude Bijbel tentoongesteld in bibliotheek

In de bibliotheek zijn meerdere bijbels te zien tijdens de expositie 'Van Bijbel tot taal'. Sommige hiervan zijn meer dan 400 jaar oud en lagen al honderden jaren thuis bij Dordtse families.
Alka Goos | 13 juni 2018 14:14 | Aangepast op 13 juni 2018 14:14
De tentoonstelling is een onderdeel van de Dordtse Boekenmarkt op 1 juli. Organisator Herman Koekkoek koos ervoor om de Bijbel als bijzonder oud boek uit te lichten. "De bijbel zorgde ervoor dat we in Nederland voor het eerst dezelfde taal gingen spreken."

Een jaar lang leerden vier kinderen tijdens de workshop Journakids in de bibliotheek alles over journalistiek. Op hun laatste dag gingen zij voor RTV Dordrecht op pad en maakten een reportage over deze tentoonstelling.

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...