Dordrecht, Netherlands

41 Dordtse studenten fraudeerden met studiefinanciering

Over het jaar 2013 fraudeerden 41 Dordtse studenten met de studiebeurs meldt de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Een jaar eerder werden 40 studenten betrapt.
Kelly de Korte | 29 juli 2015 09:46 | Aangepast op 29 juli 2015 09:46
De studenten vragen de studiebeurs aan op een ander adres, zodat het lijkt alsof ze niet meer thuis wonen. Een uitwonende student krijgt namelijk veel meer studiefinanciering dan een thuiswonende student.

De studenten moeten al het onterecht geleende geld terugbetalen en krijgen daar ook nog eens een boete bovenop. De boete bedraagt de helft van het onterecht geleende geld.

In 2013 is er landelijk in totaal bijna 3 miljoen euro teruggevorderd. Uit de laatste cijfers blijkt dat er in heel Nederland tussen de 40 en 50 miljoen euro is gefraudeerd.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...