Dordrecht, Netherlands

4Watoto wint Dordtse Publieksprijs vrijwilligerswerk

Stan van der Weijde is de winnaar geworden van de Dordtse Publieksprijs voor de beste vrijwilligersorganisatie geworden. Met zijn organisatie 4Watoto zet de Dordtenaren zich in voor weeskinderen in Congo.
Marjolein Vos | 7 december 2020 20:56 | Aangepast op 7 december 2020 20:56
RTV Dordrecht sprak Van der Weijde eerder dit jaar over zijn drijfveren. De Dordtenaar zag in het Afrikaanse land kinderen die drugsverslaafd zijn, werken in de prostitutie en slapen op straat. “Er zijn geen instellingen die de taak op zich nemen om voor de kinderen te zorgen, dat deed pijn.”

In het weeshuis is plek voor 22 kinderen, maar Stan wil meer opvang realiseren. Aan dit werk hangt natuurlijk wel een prijskaartje. Het bedrag dat hij met deze prijs ontvangt, wil hij daarvoor gebruiken. Hij vertelt met veel ongeloof dat ze de prijs hebben gewonnen. "We waren bang dat we te weinig stemmen zouden hebben. 'Hebben we wel genoeg op social media gepromoot?' is wat we ons afvroegen."

Voor het eerst konden alle Dordtenaren meebeslissen over wie de Dordtse Publieksprijs zou ontvangen. Ruim 4000 mensen brachten hun stem uit. Een vakjury hakte uiteindelijk de knoop door voor de andere prijzen.

Vanwege corona kon er dit jaar geen publieke bijeenkomst worden gehouden. Daarom werden de winnaars verrast maandagavond door wethouder Peter Heijkoop verrast via een livestream. Peter Heijkoop vertelt dat het net als afgelopen jaren erg moeilijk is geweest om de winnaar te kiezen. "We hebben zo veel fantastische initiatieven in deze stad. Organisaties die zich elke dag met vrijwilligers inzetten!" Naast de publieksprijs werd ook de Talentprijs uitgereikt en die ging naar Stichting Netwerk Dordtse Helden. Een organisatie die met jongeren hulp biedt aan Dordtenaren die weinig of geen netwerk hebben. De Passieprijs, voor de organisatie met de grootste maatschappelijke impact, ging naar Licht voor Dordt. Een samenwerkingsverband tussen verschillende organisaties die mensen hulp bieden die op wat voor manier dan ook getroffen zijn door het coronavirus. De Aanmoedigingsprijs voor een nieuw vrijwilligersinitiatief werd digitiaal in ontvangst genomen door Future Club, die culturele en educatieve activiteiten op poten zet.

De aanmoedigingsprijs bestaat uit een geldbedrag van 1000 euro, alle andere prijzen zijn 2000 euro. De winnaars mogen dit bedrag vrij besteden aan hun projecten, goede doelen of aan hun eigen vrijwilligers.

De Dordtse vrijwilligersprijs wordt jaarlijks uitgereikt door de gemeente Dordrecht in samenwerking met INZET078!, het expertisecentrum voor vrijwillige inzet in Dordrecht.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...