gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

4Watoto wint Dordtse Publieksprijs vrijwilligerswerk

394a9dd6ab5572014f1cdd489904707a.jpg

Stan van der Weijde is de winnaar geworden van de Dordtse Publieksprijs voor de beste vrijwilligersorganisatie geworden. Met zijn organisatie 4Watoto zet de Dordtenaren zich in voor weeskinderen in Congo.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
RTV Dordrecht sprak Van der Weijde eerder dit jaar over zijn drijfveren. De Dordtenaar zag in het Afrikaanse land kinderen die drugsverslaafd zijn, werken in de prostitutie en slapen op straat. “Er zijn geen instellingen die de taak op zich nemen om voor de kinderen te zorgen, dat deed pijn.”

In het weeshuis is plek voor 22 kinderen, maar Stan wil meer opvang realiseren. Aan dit werk hangt natuurlijk wel een prijskaartje. Het bedrag dat hij met deze prijs ontvangt, wil hij daarvoor gebruiken. Hij vertelt met veel ongeloof dat ze de prijs hebben gewonnen. "We waren bang dat we te weinig stemmen zouden hebben. 'Hebben we wel genoeg op social media gepromoot?' is wat we ons afvroegen."

Voor het eerst konden alle Dordtenaren meebeslissen over wie de Dordtse Publieksprijs zou ontvangen. Ruim 4000 mensen brachten hun stem uit. Een vakjury hakte uiteindelijk de knoop door voor de andere prijzen.

Vanwege corona kon er dit jaar geen publieke bijeenkomst worden gehouden. Daarom werden de winnaars verrast maandagavond door wethouder Peter Heijkoop verrast via een livestream. Peter Heijkoop vertelt dat het net als afgelopen jaren erg moeilijk is geweest om de winnaar te kiezen. "We hebben zo veel fantastische initiatieven in deze stad. Organisaties die zich elke dag met vrijwilligers inzetten!" Naast de publieksprijs werd ook de Talentprijs uitgereikt en die ging naar Stichting Netwerk Dordtse Helden. Een organisatie die met jongeren hulp biedt aan Dordtenaren die weinig of geen netwerk hebben. De Passieprijs, voor de organisatie met de grootste maatschappelijke impact, ging naar Licht voor Dordt. Een samenwerkingsverband tussen verschillende organisaties die mensen hulp bieden die op wat voor manier dan ook getroffen zijn door het coronavirus. De Aanmoedigingsprijs voor een nieuw vrijwilligersinitiatief werd digitiaal in ontvangst genomen door Future Club, die culturele en educatieve activiteiten op poten zet.

De aanmoedigingsprijs bestaat uit een geldbedrag van 1000 euro, alle andere prijzen zijn 2000 euro. De winnaars mogen dit bedrag vrij besteden aan hun projecten, goede doelen of aan hun eigen vrijwilligers.

De Dordtse vrijwilligersprijs wordt jaarlijks uitgereikt door de gemeente Dordrecht in samenwerking met INZET078!, het expertisecentrum voor vrijwillige inzet in Dordrecht.

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.