gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

4Watoto wint Dordtse Publieksprijs vrijwilligerswerk

394a9dd6ab5572014f1cdd489904707a

Stan van der Weijde is de winnaar geworden van de Dordtse Publieksprijs voor de beste vrijwilligersorganisatie geworden. Met zijn organisatie 4Watoto zet de Dordtenaren zich in voor weeskinderen in Congo.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
RTV Dordrecht sprak Van der Weijde eerder dit jaar over zijn drijfveren. De Dordtenaar zag in het Afrikaanse land kinderen die drugsverslaafd zijn, werken in de prostitutie en slapen op straat. “Er zijn geen instellingen die de taak op zich nemen om voor de kinderen te zorgen, dat deed pijn.”

In het weeshuis is plek voor 22 kinderen, maar Stan wil meer opvang realiseren. Aan dit werk hangt natuurlijk wel een prijskaartje. Het bedrag dat hij met deze prijs ontvangt, wil hij daarvoor gebruiken. Hij vertelt met veel ongeloof dat ze de prijs hebben gewonnen. "We waren bang dat we te weinig stemmen zouden hebben. 'Hebben we wel genoeg op social media gepromoot?' is wat we ons afvroegen."

Voor het eerst konden alle Dordtenaren meebeslissen over wie de Dordtse Publieksprijs zou ontvangen. Ruim 4000 mensen brachten hun stem uit. Een vakjury hakte uiteindelijk de knoop door voor de andere prijzen.

Vanwege corona kon er dit jaar geen publieke bijeenkomst worden gehouden. Daarom werden de winnaars verrast maandagavond door wethouder Peter Heijkoop verrast via een livestream. Peter Heijkoop vertelt dat het net als afgelopen jaren erg moeilijk is geweest om de winnaar te kiezen. "We hebben zo veel fantastische initiatieven in deze stad. Organisaties die zich elke dag met vrijwilligers inzetten!" Naast de publieksprijs werd ook de Talentprijs uitgereikt en die ging naar Stichting Netwerk Dordtse Helden. Een organisatie die met jongeren hulp biedt aan Dordtenaren die weinig of geen netwerk hebben. De Passieprijs, voor de organisatie met de grootste maatschappelijke impact, ging naar Licht voor Dordt. Een samenwerkingsverband tussen verschillende organisaties die mensen hulp bieden die op wat voor manier dan ook getroffen zijn door het coronavirus. De Aanmoedigingsprijs voor een nieuw vrijwilligersinitiatief werd digitiaal in ontvangst genomen door Future Club, die culturele en educatieve activiteiten op poten zet.

De aanmoedigingsprijs bestaat uit een geldbedrag van 1000 euro, alle andere prijzen zijn 2000 euro. De winnaars mogen dit bedrag vrij besteden aan hun projecten, goede doelen of aan hun eigen vrijwilligers.

De Dordtse vrijwilligersprijs wordt jaarlijks uitgereikt door de gemeente Dordrecht in samenwerking met INZET078!, het expertisecentrum voor vrijwillige inzet in Dordrecht.

Lees ook

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties moeten samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.