gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

4Watoto wint Dordtse Publieksprijs vrijwilligerswerk

394a9dd6ab5572014f1cdd489904707a.jpg

Stan van der Weijde is de winnaar geworden van de Dordtse Publieksprijs voor de beste vrijwilligersorganisatie geworden. Met zijn organisatie 4Watoto zet de Dordtenaren zich in voor weeskinderen in Congo.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
RTV Dordrecht sprak Van der Weijde eerder dit jaar over zijn drijfveren. De Dordtenaar zag in het Afrikaanse land kinderen die drugsverslaafd zijn, werken in de prostitutie en slapen op straat. “Er zijn geen instellingen die de taak op zich nemen om voor de kinderen te zorgen, dat deed pijn.”

In het weeshuis is plek voor 22 kinderen, maar Stan wil meer opvang realiseren. Aan dit werk hangt natuurlijk wel een prijskaartje. Het bedrag dat hij met deze prijs ontvangt, wil hij daarvoor gebruiken. Hij vertelt met veel ongeloof dat ze de prijs hebben gewonnen. "We waren bang dat we te weinig stemmen zouden hebben. 'Hebben we wel genoeg op social media gepromoot?' is wat we ons afvroegen."

Voor het eerst konden alle Dordtenaren meebeslissen over wie de Dordtse Publieksprijs zou ontvangen. Ruim 4000 mensen brachten hun stem uit. Een vakjury hakte uiteindelijk de knoop door voor de andere prijzen.

Vanwege corona kon er dit jaar geen publieke bijeenkomst worden gehouden. Daarom werden de winnaars verrast maandagavond door wethouder Peter Heijkoop verrast via een livestream. Peter Heijkoop vertelt dat het net als afgelopen jaren erg moeilijk is geweest om de winnaar te kiezen. "We hebben zo veel fantastische initiatieven in deze stad. Organisaties die zich elke dag met vrijwilligers inzetten!" Naast de publieksprijs werd ook de Talentprijs uitgereikt en die ging naar Stichting Netwerk Dordtse Helden. Een organisatie die met jongeren hulp biedt aan Dordtenaren die weinig of geen netwerk hebben. De Passieprijs, voor de organisatie met de grootste maatschappelijke impact, ging naar Licht voor Dordt. Een samenwerkingsverband tussen verschillende organisaties die mensen hulp bieden die op wat voor manier dan ook getroffen zijn door het coronavirus. De Aanmoedigingsprijs voor een nieuw vrijwilligersinitiatief werd digitiaal in ontvangst genomen door Future Club, die culturele en educatieve activiteiten op poten zet.

De aanmoedigingsprijs bestaat uit een geldbedrag van 1000 euro, alle andere prijzen zijn 2000 euro. De winnaars mogen dit bedrag vrij besteden aan hun projecten, goede doelen of aan hun eigen vrijwilligers.

De Dordtse vrijwilligersprijs wordt jaarlijks uitgereikt door de gemeente Dordrecht in samenwerking met INZET078!, het expertisecentrum voor vrijwillige inzet in Dordrecht.

Lees ook

pexels-jan-van-der-wolf-11680885-33307521.jpg

Ouderen, onder wie 96-jarige, opgelicht: met hun passen gepind in deze streek

De bankpas van een opgelichte man uit het Limburgse Vaals is eerder dit jaar gebruikt in onder meer Hardinxveld-Giessendam. Ook de pas in een andere oplichtingszaak, in Lopik, is in onze streek gebruikt. De politie is op zoek naar de verdachten en heeft beelden verspreid.

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.