gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

4Watoto wint Dordtse Publieksprijs vrijwilligerswerk

394a9dd6ab5572014f1cdd489904707a

Stan van der Weijde is de winnaar geworden van de Dordtse Publieksprijs voor de beste vrijwilligersorganisatie geworden. Met zijn organisatie 4Watoto zet de Dordtenaren zich in voor weeskinderen in Congo.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
RTV Dordrecht sprak Van der Weijde eerder dit jaar over zijn drijfveren. De Dordtenaar zag in het Afrikaanse land kinderen die drugsverslaafd zijn, werken in de prostitutie en slapen op straat. “Er zijn geen instellingen die de taak op zich nemen om voor de kinderen te zorgen, dat deed pijn.”

In het weeshuis is plek voor 22 kinderen, maar Stan wil meer opvang realiseren. Aan dit werk hangt natuurlijk wel een prijskaartje. Het bedrag dat hij met deze prijs ontvangt, wil hij daarvoor gebruiken. Hij vertelt met veel ongeloof dat ze de prijs hebben gewonnen. "We waren bang dat we te weinig stemmen zouden hebben. 'Hebben we wel genoeg op social media gepromoot?' is wat we ons afvroegen."

Voor het eerst konden alle Dordtenaren meebeslissen over wie de Dordtse Publieksprijs zou ontvangen. Ruim 4000 mensen brachten hun stem uit. Een vakjury hakte uiteindelijk de knoop door voor de andere prijzen.

Vanwege corona kon er dit jaar geen publieke bijeenkomst worden gehouden. Daarom werden de winnaars verrast maandagavond door wethouder Peter Heijkoop verrast via een livestream. Peter Heijkoop vertelt dat het net als afgelopen jaren erg moeilijk is geweest om de winnaar te kiezen. "We hebben zo veel fantastische initiatieven in deze stad. Organisaties die zich elke dag met vrijwilligers inzetten!" Naast de publieksprijs werd ook de Talentprijs uitgereikt en die ging naar Stichting Netwerk Dordtse Helden. Een organisatie die met jongeren hulp biedt aan Dordtenaren die weinig of geen netwerk hebben. De Passieprijs, voor de organisatie met de grootste maatschappelijke impact, ging naar Licht voor Dordt. Een samenwerkingsverband tussen verschillende organisaties die mensen hulp bieden die op wat voor manier dan ook getroffen zijn door het coronavirus. De Aanmoedigingsprijs voor een nieuw vrijwilligersinitiatief werd digitiaal in ontvangst genomen door Future Club, die culturele en educatieve activiteiten op poten zet.

De aanmoedigingsprijs bestaat uit een geldbedrag van 1000 euro, alle andere prijzen zijn 2000 euro. De winnaars mogen dit bedrag vrij besteden aan hun projecten, goede doelen of aan hun eigen vrijwilligers.

De Dordtse vrijwilligersprijs wordt jaarlijks uitgereikt door de gemeente Dordrecht in samenwerking met INZET078!, het expertisecentrum voor vrijwillige inzet in Dordrecht.

Lees ook

margreet van driel burgemeester papendrecht vuurwerk

Geen lokale vuurwerkshows tijdens jaarwisseling in dit dorp: 'Kunnen niet handhaven'

Lokale verenigingen en stichtingen krijgen in Papendrecht geen toestemming om de komende jaarwisseling gezamenlijk vuurwerk af te steken. Burgemeester Margreet van Driel ziet af van de mogelijkheid om uitzonderingen te verlenen, omdat er onvoldoende capaciteit is om extra locaties te controleren en te handhaven. De gezamenlijke professionele vuurwerkshow met Dordrecht bij het Drierivierenpunt gaat wel door.

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

dagvaarding chemours

Stichting naar rechter om PFAS-vervuiling Chemours: ‘Veel mensen maken zich zorgen’

Stichting PFAS Vrij Green Claim start een civiele procedure tegen Chemours. De stichting wil de chemiegigant aansprakelijk stellen voor de PFAS-vervuiling in de omgeving van de fabriek, een einde aan verdere uitstoot en een financiële compensatieregeling.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.