gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

5 jaar Quiet Drechtsteden: ‘Het geeft ons mooie momenten’

a0946f0b8d9c8fa04fd565b012dcfe6a

Quiet Drechtsteden bestaat 5 jaar en dat wordt gevierd met een campagne om meer aandacht te vragen voor armoede. “Zo kan iedereen meedraaien in de maatschappij.”

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Quiet Drechtsteden is een organisatie die zich inzet voor mensen die in stille armoede leven. Door middel van sponsoren kan de organisatie mensen in de Drechtsteden een gratis product of uitje aanbieden. “Dat zorgt ervoor dat ze gewoon net als iedereen mee kunnen draaien in de maatschappij”, aldus Koosje Peters van Quiet Drechtsteden.

Eén van de sponsoren is Coffeelicious. “Hier krijgen onze members een aanbieding om een kopje koffie of thee te drinken met een stukje taart erbij”, vertelt Peters. Fiona Stöger van Coffeelicious vindt het mooi dat ze Quiet members een kans kan bieden om naar haar bakery te komen. “Coffeelicious is een plekje voor iedereen en niet iedereen heeft budget om hier naar toe te komen.”

Een Quiet member die gebruik maakt van de aanbieding bij Coffeelicious is Afifa. Samen met haar dochter eet ze een taartje in de bakery. “Het geeft ons mooie momenten, we gaan bijvoorbeeld naar een restaurant of de bioscoop.”

Het jubileum wordt gevierd met een campagne. Zo heeft de organisatie een podcast gemaakt waarin twee members hun verhalen vertellen. Ook breidt Quiet Drechtsteden binnenkort uit naar Zwijndrecht.

Bekijk hieronder de reportage:

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.