Dordrecht, Netherlands

5 mei in Dordrecht

Bevrijdingsdag wordt in Dordrecht vooral muzikaal gevierd, maar als belangrijkste evenementen zijn er de plechtigheid bij het bevrijdingsmonument van Hans Petri in het Merwesteinpark en het vuurwerk. 
Gert van der Steen | 4 mei 2015 14:05 | Aangepast op 4 mei 2015 14:05
Bij het monument wordt om 11.00 uur het bevrijdingsvuur binnengebracht door atleten van Hercules en Parthenon. Burgemeester Brok houdt een toespraak en aan de bijeenkomst wordt meegewerkt door het korps Rijdende Artillerie (De Gele Rijders) en muziekkorps Excelsior uit Renkum. De bijeenkomst wordt afgesloten met kanonschoten.

‘s Middags is er op het Statenplein vanaf 13.15 uur de Oranjebandshow, waar verschillende muziekkorpsen zullen optreden.
Op het Scheffersplein treden 's middags vanaf 14.00 uur 2 bands op: Ginger uit Utrecht speelt jazz en allerlei 40- en 50er jaren stijlen. De Dordtse band Buste Up speelt covers, soul en dance.

In verschillende horecagelegenheden zal er livemuziek te horen zijn, te beginnen om 14.00 uur op de Grote Markt.

Tenslotte begint bij het Drierivierenpunt om 22.30 uur het bevrijdingsvuurwerk.

Verder zijn er enkele evenementen in de wijken Dubbeldam en Stadspolders.

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...