Dordrecht, Netherlands

50 miljoen schadevergoeding van Chemours geëist

Advocaat Eric Meijer van het bureau C8-claim heeft woensdagavond op een bijeenkomst in Dordrecht bekendgemaakt 50 miljoen euro schadevergoeding van chemiebedrijf Chemours/Dupont te eisen.
Gert van der Steen | 11 mei 2017 11:29 | Aangepast op 11 mei 2017 11:29
Bij C8-claim zijn ongeveer 500 mensen aangesloten, zowel omwonenden als (ex)werknemers uit Dordrecht, Papendrecht en Sliedrecht. Zij willen vergoeding voor gezondheidsschade, waardevermindering van huizen en immateriële schade door 25 jaar uitstoot van eerst PFOA en vervolgens GenX. Met die stoffen wordt Teflon gemaakt voor de anti-aanbaklaag in pannen.

Waarschijnlijk worden de eerste juridische procedures dit najaar gestart, maar de afhandeling kan in totaal wel zo’n 10 jaar duren.

Drinkwaterbedrijf Oasen daagde gisteren de provincie Zuid-Holland voor de rechter om verlaging van de toegestane lozing van GenX af te dwingen.

Lees ook

Kuijt is helder na nederlaag FC Dordrecht: 'Doen onszelf enorm tekort'

FC Dordrecht verprutste zaterdag veel te veel kansen, iets waar opponent Willem II in het slotkwarti...

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...