Dordrecht, Netherlands

50 miljoen schadevergoeding van Chemours geëist

Advocaat Eric Meijer van het bureau C8-claim heeft woensdagavond op een bijeenkomst in Dordrecht bekendgemaakt 50 miljoen euro schadevergoeding van chemiebedrijf Chemours/Dupont te eisen.
Gert van der Steen | 11 mei 2017 11:29 | Aangepast op 11 mei 2017 11:29
Bij C8-claim zijn ongeveer 500 mensen aangesloten, zowel omwonenden als (ex)werknemers uit Dordrecht, Papendrecht en Sliedrecht. Zij willen vergoeding voor gezondheidsschade, waardevermindering van huizen en immateriële schade door 25 jaar uitstoot van eerst PFOA en vervolgens GenX. Met die stoffen wordt Teflon gemaakt voor de anti-aanbaklaag in pannen.

Waarschijnlijk worden de eerste juridische procedures dit najaar gestart, maar de afhandeling kan in totaal wel zo’n 10 jaar duren.

Drinkwaterbedrijf Oasen daagde gisteren de provincie Zuid-Holland voor de rechter om verlaging van de toegestane lozing van GenX af te dwingen.

Meest gelezen

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

De Papendrechtsebrug in de N3 is vanaf maandagavond in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert...

Sterke hennepgeur leidt tot vondst vuurwapen in busje

Bij de controle van een busje in Dordrecht is zondagavond een vuurwapen gevonden. De inzittenden, dr...

Dordtse wereldkampioenen geëerd met enorme afbeelding in Sportboulevard

Drie lokale sporthelden krijgen een plek in de 'hall of fame' van de Dordtse Sportboulevard. Na onde...

Brand evenaart record met 51ste podiumplaats op rij

Lucinda Brand heeft in het koude maar zonnige Tsjechische Tábor de eerste veldrit van de wereldbeker...

Straten zaten weken in het donker, en dit is waarom

Bewoners van de buurt rond de Markstraat en Dintelstraat in Ridderkerk-Bolnes hebben het drie weken ...

Rechtszaak tegen Damen Shipyards start vandaag: wat staat er op het spel?

Na jarenlang juridisch getouwtrek begint deze maandag de rechtszaak tegen Damen Shipyards uit Gorin...