Dordrecht, Netherlands

50 miljoen schadevergoeding van Chemours geëist

Advocaat Eric Meijer van het bureau C8-claim heeft woensdagavond op een bijeenkomst in Dordrecht bekendgemaakt 50 miljoen euro schadevergoeding van chemiebedrijf Chemours/Dupont te eisen.
Gert van der Steen | 11 mei 2017 11:29 | Aangepast op 11 mei 2017 11:29
Bij C8-claim zijn ongeveer 500 mensen aangesloten, zowel omwonenden als (ex)werknemers uit Dordrecht, Papendrecht en Sliedrecht. Zij willen vergoeding voor gezondheidsschade, waardevermindering van huizen en immateriële schade door 25 jaar uitstoot van eerst PFOA en vervolgens GenX. Met die stoffen wordt Teflon gemaakt voor de anti-aanbaklaag in pannen.

Waarschijnlijk worden de eerste juridische procedures dit najaar gestart, maar de afhandeling kan in totaal wel zo’n 10 jaar duren.

Drinkwaterbedrijf Oasen daagde gisteren de provincie Zuid-Holland voor de rechter om verlaging van de toegestane lozing van GenX af te dwingen.

Lees ook

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...