Dordrecht, Netherlands

50 miljoen schadevergoeding van Chemours geëist

Advocaat Eric Meijer van het bureau C8-claim heeft woensdagavond op een bijeenkomst in Dordrecht bekendgemaakt 50 miljoen euro schadevergoeding van chemiebedrijf Chemours/Dupont te eisen.
Gert van der Steen | 11 mei 2017 11:29 | Aangepast op 11 mei 2017 11:29
Bij C8-claim zijn ongeveer 500 mensen aangesloten, zowel omwonenden als (ex)werknemers uit Dordrecht, Papendrecht en Sliedrecht. Zij willen vergoeding voor gezondheidsschade, waardevermindering van huizen en immateriële schade door 25 jaar uitstoot van eerst PFOA en vervolgens GenX. Met die stoffen wordt Teflon gemaakt voor de anti-aanbaklaag in pannen.

Waarschijnlijk worden de eerste juridische procedures dit najaar gestart, maar de afhandeling kan in totaal wel zo’n 10 jaar duren.

Drinkwaterbedrijf Oasen daagde gisteren de provincie Zuid-Holland voor de rechter om verlaging van de toegestane lozing van GenX af te dwingen.

Lees ook

'Ouwe Jonges' maken bonje

Het illustere trio ‘Ouwe Jonges’ blikt zondag weer terug op het nieuws van de afgelopen weken. Ad va...

Zondag op TV: ´Rode Lijn Dordrecht´ komt in actie voor Gaza

Verontruste Dordtenaren, maatschappelijke organisaties en vertegenwoordigers van verschillende polit...

Zo ziet de voorbereiding op het nieuwe seizoen van FC Dordrecht eruit

De oefencampagne van FC Dordrecht richting het nieuwe seizoen is bekend. De Krommedijkclub treft dri...

Meeste gemeenten hebben geen hitteplan, terwijl het alleen maar warmer wordt

Een derde van de gemeenten in deze streek heeft geen lokaal hitteplan, terwijl extreme hitte een gev...

A15 nacht dicht door werkzaamheden

De A15 van Papendrecht richting Gorinchem gaat volgende week een avond en nacht dicht. Vanwege onder...

Inbrekers op heterdaad betrapt: vuurwapen en drugs gevonden

De politie heeft donderdagochtend een 47-jarige vrouw uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 51-jarige Rotte...