Dordrecht, Netherlands

5000 euro binnen voor kindertehuis in Topoli

Met een zwemtocht in de Zwarte Zee bij het Bulgaarse Varna hebben twee Dordtenaren 5000 euro opgehaald. In augustus doken ze het water in, maar van het weekend werd bekend dat ze ook genoeg geld opgehaald hebben voor het goede doel: het centrum voor kinderen met een beperking in Topoli, vlakbij Varna.
Petra Scheurwater | 23 oktober 2019 16:32 | Aangepast op 23 oktober 2019 16:32
Met dat geld kan er in de achtertuin van de instelling een overkapping komen zodat kinderen ook in extreem weer buiten kunnen spelen. Voor het geld dook Niels Hatzmann op zaterdag 3 augustus het water in om een kilometer af te leggen. Nienke Blauw ging met hem mee, maar haar hoofddoel was op zondag 4 augustus: 5 kilometer door het zoute water.

Na de zwemtocht kon het duo al bijna 3000 euro overhandigen aan de Bulgaarse instelling. Dat bedrag is aangevuld tot het streefbedrag van 5000 euro, omdat de giften de afgelopen maanden bleven binnenstromen bij de stichting Stedenband Dordrecht-Varna.

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...