gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

600 jaar innoveren: ‘Friends of the River’ start viering Sint Elisabethsvloedjaar

6d13ca34224df3ef143f95e2cd8e69a1

Dit jaar wordt uitgebreid stilgestaan bij de Sint Elisabethsvloed. Het is in 2021 namelijk precies 600 jaar geleden dat deze overstroming rond Dordrecht alles met de grond gelijk maakte. Vrijdag 2 juli is de kick-off van dit herdenkingsjaar. Dat wordt gedaan met een livestream vanuit het Energiehuis: ‘Friends of the River’. Daarin wordt teruggeblikt op 600 jaar innovatie en de toekomst.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
‘Friends of the River’ is een online congres waarbij verschillende experts op het gebied van water aan het woord komen. De Drechtsteden zijn wereldleider op het gebied van de delta-industrie, en hebben een flink cluster van maritieme leveranciers en specialisten opgebouwd. Moderators Sylvia en Marjolein Boer onderzoeken samen met de sprekers of dit resultaat van 600 jaar innoveren wel toekomstbestendig genoeg is.


Programma:

20:00-20:05: Welkom door moderators Sylvia en Marjolein Boer

20:05-20:20: Historicus en geograaf Willem van der Ham: Als winnaars uit de strijd. Hoe Drechtsteden-inwoners van een nood een deugd maakten

20:20-20:35: Lector Sustainable River Management Jeroen Rijke: Van tegenhouden naar meebewegen. Hoe we op een duurzamere wijze met de rivier omgaan

20:35-20:45: Director Sustainability bij Van Oord Sven Kramer: Naar een groene toekomst. Towards Zero Emission Dredging

20:45-20:50: Lancering Zero Emission Dredging Hub. Van Oord, Boskalis, Royal IHC, Damen, Hoger Onderwijs Drechtsteden en de Drechtsteden tekenen een convenant voor structurele samenwerking. Een primeur op weg naar emissieloos baggeren.

20:50-21:30: Tafelgesprek over de toekomst met Sander Steenbrink (Boskalis), Isolde Struijk (Van den Herik), Joris Vijverberg (Rijkswaterstaat), Erik van der Blom (Royal IHC) en André Boer (KROHNE). Hoe maken we de regionale waterbouw futureproof?

‘Friends of the River’ is vrijdag 2 juli om 20:00 uur live vanuit het Energiehuis Dordrecht te bekijken via deze link. Het congres wordt later in juli uitgezonden bij TV Dordrecht.

Lees ook

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.