Dordrecht, Netherlands

81 bewoners en 46 besmette personeelsleden in Parkhuis

In het Parkhuis zijn na een test onder personeel 12 nieuwe personeelsleden positief getest op het coronavirus. In totaal zijn er nu 46 personeelsleden en 81 bewoners besmet met het virus. Zeven bewoners zijn overleden aan de gevolgen van het coronavirus.
Corrado Francke | 20 mei 2020 15:51 | Aangepast op 20 mei 2020 15:51
Karel van Hengel van de GGD Zuid-Holland Zuid noemt de situatie in het Parkhuis ‘onder omstandigheden rustig’. Aan het begin van de week zijn in het verpleeghuis 161 medewerkers getest, later deze week volgen er testen bij bewoners.

Burgemeester Wouter Kolff benadrukt de bijzondere situatie waar het Parkhuis in zich bevindt. “Het blijft absoluut onze aandacht houden. De situatie wordt ook in het Parkhuis heel zorgvuldig opgepakt." Ook heeft de burgemeester contact gehad met minister De Jonge van Volksgezondheid.

In Het Parkhuis zitten vooral patiënten met dementie. Er wordt nu extra onderzoek gedaan, omdat het coronavirus zich bij mensen met dementie op een andere manier zich ontwikkelt. "Er is sprake van a-typische klachten", zegt de GGD.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...