gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

893 meldingen onveilige verkeerspunten

cb95e62625b815f0ad938ee4465a1d35.jpg

Weggebruikers in Dordt konden tot en met 24 februari gevaarlijke en onveilige verkeerspunten op een kaart aangeven. Eerder was er al een Top 20 opgesteld op basis van ongevalscijfers. De oproep van de gemeente heeft nu 893 meldingen opgeleverd.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Alle meldingen worden verzameld, geanalyseerd en verwerkt. Vervolgens wordt het pakket samen met de Top 20 voorgelegd aan de raad. De raad bepaalt de definitieve Top en welke plekken daarvan dit jaar en de komende jaren worden aangepakt.


Van de 893 meldingen komen 39% van de meldingen van fietsers, 30% van automobilisten/motorrijders en 18% van voetgangers.


60% van de meldingen gaan over kruisingen, rotondes of splitsingen en 22% gaf aan een verkeerssituatie onveilig te vinden doordat er bijna ongelukken gebeuren. 18% heeft het over een onduidelijke verkeerssituatie en nog eens 18% melden een plek waar te hard wordt gereden.


Alle meldingen worden nu verwerkt, en daarbij wordt ook al gekeken wat de situatie ter plekke is. Ook is belangrijk de combinaties te maken voor welk soort verkeersgebruiker dit geldt.

Naar verwachting denkt de gemeente eind maart, begin april met een uitkomst te komen.

Lees ook

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.

vrijwilliger onderwijsmuseum.png

Lach is terug bij Onderwijsmuseum: 'Klein feestje gevierd'

Twee dagen na het besluit van de Tweede Kamer om de subsidie voor het Nationaal Onderwijsmuseum door te zetten en te verhogen, leeft nog steeds iedereen in een roes binnen de muren van het museum. Lokale politici, vrijwilligers en bezoekers zijn het met elkaar eens: dit instituut mocht niet verloren gaan.

Papendrechtsebrug foto website.png

Deze grote machineruimte wordt onder handen genomen tijdens lange afsluiting brug

De machinekamer onder de Papendrechtsebrug wordt tijdens de werkzaamheden grondig onder handen genomen. Alle bewegende onderdelen van de brug worden dan vervangen. Denk aan de ballastkist, de tandbaan en de draaipunten. Dit alles om de constructie van de brug veiliger te maken.

politiewapens.png

Automobilist rijdt rond met geladen wapen in auto

De politie heeft vorig weekend een man van de A16 bij Dordrecht geplukt, die rondreed met een geladen vuurwapen met patronen in zijn wagen. Zijn bijrijder had softdrugs bij zich en bleek thuis nog een wapen te hebben liggen.