Regen en een waterig zonnetje, dat was het weerbeeld maandag in Dordrecht. Hoe anders was dat in 1929.
Redactie Streekomroep | 30 oktober 2026 15:23
Redactie Streekomroep | 4 november 2026 12:50
Rowan Havelaar | Redactie Streekomroep | 24 oktober 2026 09:00
FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”
Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”
Dankzij betere medische zorg worden huisdieren steeds ouder en blijven ze langer gezond. Van geavanceerde apparatuur tot complexe operaties: de ontwikkelingen gaan razendsnel. Dierenarts Yoeri Muusz van Dierenziekenhuis Drechtstreek ziet de mogelijkheden groeien.
Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.
Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.
Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.