Regen en een waterig zonnetje, dat was het weerbeeld maandag in Dordrecht. Hoe anders was dat in 1929.
Redactie Streekomroep | 2 oktober 2026 12:00
Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 30 september 2026 17:15
Corrado Francke | 7 oktober 2026 14:45
Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.
Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.
Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.
In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.
Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.
FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”