gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

91-jarige deelt ervaringen Tweede Wereldoorlog met leerlingen

1bb8c210edb2919282e94323ff518d25

“Al kan ik van de 60 jongeren maar één raken met mijn verhaal, dan is mijn doel al bereikt”, zegt de 91-jarige Wim Jilleba. Maandagmiddag gaf hij een college aan leerlingen van het Johan de Witt gymnasium. In dat college deelde hij zijn ervaringen van de Tweede Wereldoorlog.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
In een college tour-achtige stijl vertelde Wim zijn verhaal in een interview. Niet Twan Huys, maar radiopresentator Ben Corino nam het interview met hem af. Na het college hadden de leerlingen zelf ook de mogelijkheid om aan Wim vragen te stellen.

Geschiedenisdocent Remy Balistreri vindt het heel belangrijk dat zijn leerlingen dit konden meemaken. “Ze kunnen alles wel leren van mijn lessen of uit boekjes, maar op deze manier wordt de geschiedenis toch voelbaarder.”

“Ik kreeg wel kippenvel van wat hij ons vertelde”, zei een van de leerlingen. “Hij vertelt gewoon hoe hij op zestienjarige leeftijd zag dat iemand het leven niet meer zag zitten en uit de trein sprong waar hij in zat. Dan ga je toch wel nadenken.”

Lees ook

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.