gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

91-jarige deelt ervaringen Tweede Wereldoorlog met leerlingen

1bb8c210edb2919282e94323ff518d25.jpg

“Al kan ik van de 60 jongeren maar één raken met mijn verhaal, dan is mijn doel al bereikt”, zegt de 91-jarige Wim Jilleba. Maandagmiddag gaf hij een college aan leerlingen van het Johan de Witt gymnasium. In dat college deelde hij zijn ervaringen van de Tweede Wereldoorlog.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
In een college tour-achtige stijl vertelde Wim zijn verhaal in een interview. Niet Twan Huys, maar radiopresentator Ben Corino nam het interview met hem af. Na het college hadden de leerlingen zelf ook de mogelijkheid om aan Wim vragen te stellen.

Geschiedenisdocent Remy Balistreri vindt het heel belangrijk dat zijn leerlingen dit konden meemaken. “Ze kunnen alles wel leren van mijn lessen of uit boekjes, maar op deze manier wordt de geschiedenis toch voelbaarder.”

“Ik kreeg wel kippenvel van wat hij ons vertelde”, zei een van de leerlingen. “Hij vertelt gewoon hoe hij op zestienjarige leeftijd zag dat iemand het leven niet meer zag zitten en uit de trein sprong waar hij in zat. Dan ga je toch wel nadenken.”

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.