gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

91-jarige deelt ervaringen Tweede Wereldoorlog met leerlingen

1bb8c210edb2919282e94323ff518d25.jpg

“Al kan ik van de 60 jongeren maar één raken met mijn verhaal, dan is mijn doel al bereikt”, zegt de 91-jarige Wim Jilleba. Maandagmiddag gaf hij een college aan leerlingen van het Johan de Witt gymnasium. In dat college deelde hij zijn ervaringen van de Tweede Wereldoorlog.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
In een college tour-achtige stijl vertelde Wim zijn verhaal in een interview. Niet Twan Huys, maar radiopresentator Ben Corino nam het interview met hem af. Na het college hadden de leerlingen zelf ook de mogelijkheid om aan Wim vragen te stellen.

Geschiedenisdocent Remy Balistreri vindt het heel belangrijk dat zijn leerlingen dit konden meemaken. “Ze kunnen alles wel leren van mijn lessen of uit boekjes, maar op deze manier wordt de geschiedenis toch voelbaarder.”

“Ik kreeg wel kippenvel van wat hij ons vertelde”, zei een van de leerlingen. “Hij vertelt gewoon hoe hij op zestienjarige leeftijd zag dat iemand het leven niet meer zag zitten en uit de trein sprong waar hij in zat. Dan ga je toch wel nadenken.”

Lees ook

yv2026317NKS04523.jpg

FC Dordrecht

FC Dordrecht deelt de punten met hekkensluiter TOP Oss

FC Dordrecht neemt het op de dinsdagavond op tegen de hekkensluiter TOP Oss. Alles is nog mogelijk rondom de play-offs, maar het begint steeds spannender te worden. Toch slagen de Dordtenaren er niet in om zichzelf wat ademruimte te geven en speelt het gelijk tegen de gasten uit Brabant.

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.

voorroxane.png

Houden partijen in Dordrecht zich aan de (on)geschreven campagneregels?

De laatste lootjes van de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen zorgen in Dordrecht voor wat opvallende praktijken. Partijen zijn hun campagneposters recht over die van andere partijen aan het plakken, wat leidt tot bijzondere collages.

AIverkiezingen.png

Politieke partijen gebruiken teksten van lobbyclubs: 'Het moet wel overeenkomen met wat we vinden'

Lobbyteksten van maatschappelijke organisaties en bedrijven komen soms letterlijk terug in de verkiezingsprogramma’s van lokale politieke partijen. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de Open State Foundation.

Foto voor artikel - web.JPG

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.