gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

91-jarige deelt ervaringen Tweede Wereldoorlog met leerlingen

1bb8c210edb2919282e94323ff518d25

“Al kan ik van de 60 jongeren maar één raken met mijn verhaal, dan is mijn doel al bereikt”, zegt de 91-jarige Wim Jilleba. Maandagmiddag gaf hij een college aan leerlingen van het Johan de Witt gymnasium. In dat college deelde hij zijn ervaringen van de Tweede Wereldoorlog.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
In een college tour-achtige stijl vertelde Wim zijn verhaal in een interview. Niet Twan Huys, maar radiopresentator Ben Corino nam het interview met hem af. Na het college hadden de leerlingen zelf ook de mogelijkheid om aan Wim vragen te stellen.

Geschiedenisdocent Remy Balistreri vindt het heel belangrijk dat zijn leerlingen dit konden meemaken. “Ze kunnen alles wel leren van mijn lessen of uit boekjes, maar op deze manier wordt de geschiedenis toch voelbaarder.”

“Ik kreeg wel kippenvel van wat hij ons vertelde”, zei een van de leerlingen. “Hij vertelt gewoon hoe hij op zestienjarige leeftijd zag dat iemand het leven niet meer zag zitten en uit de trein sprong waar hij in zat. Dan ga je toch wel nadenken.”

Lees ook

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.