Dordrecht, Netherlands

Aanbesteding waterbus moet overnieuw

De provincie Zuid-Holland doet de aanbesteding voor de exploitatie van de waterbus na 2022 opnieuw. Bij de eerste aanbesteding was niemand geïnteresseerd. Dat kwam vooral omdat het budget gelijk bleef, maar er wel verschillende aanvullende eisen werden gesteld door de provincie.
Gert van der Steen | 18 november 2019 10:19 | Aangepast op 18 november 2019 10:19
In de eerste plaats heeft de provincie nu het budget verhoogd van 5,25 naar bijna 6 miljoen. Ook zijn diverse eisen bijgesteld, zoals bijvoorbeeld het varen met emissievrije boten in de laatste twee jaren van de concessie. Dat zou de kosten sterk verhogen.


Verder zijn ook andere eisen afgezwakt: nu zou het prettig zijn als er ook in de winter naar Kinderdijk wordt gevaren. En de maximale vaartijd naar Rotterdam wordt met een kwartier verlengd naar 75 minuten. Er kunnen dan eventueel meer haltes worden aangedaan.

Tenslotte wordt de duur van de concessie verkort van tien naar acht jaar.

Hoe de politiek hierover denkt? Bij de vorige aanbesteding, waar niemand op inschreef, vonden veel lokale politici de eisen al veel te slap.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...