Dordrecht, Netherlands

Aanbesteding waterbus moet overnieuw

De provincie Zuid-Holland doet de aanbesteding voor de exploitatie van de waterbus na 2022 opnieuw. Bij de eerste aanbesteding was niemand geïnteresseerd. Dat kwam vooral omdat het budget gelijk bleef, maar er wel verschillende aanvullende eisen werden gesteld door de provincie.
Gert van der Steen | 18 november 2019 10:19 | Aangepast op 18 november 2019 10:19
In de eerste plaats heeft de provincie nu het budget verhoogd van 5,25 naar bijna 6 miljoen. Ook zijn diverse eisen bijgesteld, zoals bijvoorbeeld het varen met emissievrije boten in de laatste twee jaren van de concessie. Dat zou de kosten sterk verhogen.


Verder zijn ook andere eisen afgezwakt: nu zou het prettig zijn als er ook in de winter naar Kinderdijk wordt gevaren. En de maximale vaartijd naar Rotterdam wordt met een kwartier verlengd naar 75 minuten. Er kunnen dan eventueel meer haltes worden aangedaan.

Tenslotte wordt de duur van de concessie verkort van tien naar acht jaar.

Hoe de politiek hierover denkt? Bij de vorige aanbesteding, waar niemand op inschreef, vonden veel lokale politici de eisen al veel te slap.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...

Maatschappelijke organisaties kijken uit naar nieuwe plek: keihard nodig

Meerdere maatschappelijke organisaties in Ridderkerk krijgen een gezamenlijke plek aan de Havenstraa...

Raadsleden over geweldsuitbarsting Bleskensgraaf: ‘We zijn dit niet gewend’

Een anti-azc-protest dat uit de hand loopt en de ME die ingrijpt. Een dag nadat agenten met glas en ...

Straks eerste drive-in stembureau van onze streek: vanuit je auto stemmen

In Ridderkerk kun je de komende gemeenteraadsverkiezingen op een wel heel bijzondere manier stemmen....

Letterlijke én figuurlijke mijlpaal voor IKC Prins Bernhardschool

De leerlingenraad van de IKC Prins Bernhardschool in Dordrecht heeft woensdagochtend samen met wetho...