gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor homo-geweld tijdens aftrap Dordrecht Pride

ceb9e8ed785be046b0efa39cfa5ee638

Zaterdag is het zover: de Dordrecht Pride. Woensdagavond werd dit feestje afgetrapt met de expositie Kwetsbaar Verlangen. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de tentoongestelde kunst staat de kwetsbaarheid van de homoseksuele man centraal. Bovendien speelt de expositie in op het homogeweld dat in het voorjaar in Dordrecht plaatsvond.

In april werden twee mannen via datingapp Grindr in de val gelokt en in juni werd een jonge homo mishandeld na een feestje. "Wat doet het met je als er homogeweld plaatsvindt in je omgeving? Moet je je aanpassen als je zelf gebruik maakt van Grindr, ga je daar meer opletten?", vertelt kunstenaar Sandro Kortekaas.

Een video met kussende mannen is in de gallery aan de Spuiboulevard te zien vanaf de rotonde. "Mijn doel is dat mensen zich afvragen: 'wat gebeurt hier eigenlijk'. Dat ze in een flits ineens op zo'n groot scherm zien: 'Verrek twee mannen!'", verklaart Kortekaas wat hij met de video wil bereiken. "Ik hoop dat mensen nog een extra rondje maken bij de rotonde om te kijken: 'waar gaat dit over'."

Volgens Lennart Lenskens, organisator van de Dordrecht Pride, is het goed dat juist de liefde getoond wordt na alle geweldsincidenten. "Dat kan niet beter dan hier op deze zichtlocatie. Ik denk dat dit een heel sterk signaal is."

'Schokkend dat zoveel jongens gays bashen'

Sidney Smeets, de advocaat van de twee mannen die in april in de val werden gelokt, opende de tentoonstelling. Hij is het met Lenskens eens.

"Het is bijzonder hard nodig voor jongens en meisjes van dertien, veertien jaar die nog in de kast zitten. Dat zij kunnen zien dat er mensen zijn die niet alleen open zijn over hun geaardheid maar er ook trots op zijn. "

Dertien jongens staan voor het in de val lokken van de mannen in oktober voor de rechter. "De zaak staat verschillende dagen op zitting. Dat is ook het schokkende ervan: dat er zoveel jongens met elkaar afgesproken hebben om een paar gays te gaan bashen. We verwachten dat ze worden veroordeeld en een straf zullen krijgen voor wat ze hebben gedaan."

Lees ook

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.