gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor homo-geweld tijdens aftrap Dordrecht Pride

ceb9e8ed785be046b0efa39cfa5ee638

Zaterdag is het zover: de Dordrecht Pride. Woensdagavond werd dit feestje afgetrapt met de expositie Kwetsbaar Verlangen. 

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de tentoongestelde kunst staat de kwetsbaarheid van de homoseksuele man centraal. Bovendien speelt de expositie in op het homogeweld dat in het voorjaar in Dordrecht plaatsvond.

In april werden twee mannen via datingapp Grindr in de val gelokt en in juni werd een jonge homo mishandeld na een feestje. "Wat doet het met je als er homogeweld plaatsvindt in je omgeving? Moet je je aanpassen als je zelf gebruik maakt van Grindr, ga je daar meer opletten?", vertelt kunstenaar Sandro Kortekaas.

Een video met kussende mannen is in de gallery aan de Spuiboulevard te zien vanaf de rotonde. "Mijn doel is dat mensen zich afvragen: 'wat gebeurt hier eigenlijk'. Dat ze in een flits ineens op zo'n groot scherm zien: 'Verrek twee mannen!'", verklaart Kortekaas wat hij met de video wil bereiken. "Ik hoop dat mensen nog een extra rondje maken bij de rotonde om te kijken: 'waar gaat dit over'."

Volgens Lennart Lenskens, organisator van de Dordrecht Pride, is het goed dat juist de liefde getoond wordt na alle geweldsincidenten. "Dat kan niet beter dan hier op deze zichtlocatie. Ik denk dat dit een heel sterk signaal is."

'Schokkend dat zoveel jongens gays bashen'

Sidney Smeets, de advocaat van de twee mannen die in april in de val werden gelokt, opende de tentoonstelling. Hij is het met Lenskens eens.

"Het is bijzonder hard nodig voor jongens en meisjes van dertien, veertien jaar die nog in de kast zitten. Dat zij kunnen zien dat er mensen zijn die niet alleen open zijn over hun geaardheid maar er ook trots op zijn. "

Dertien jongens staan voor het in de val lokken van de mannen in oktober voor de rechter. "De zaak staat verschillende dagen op zitting. Dat is ook het schokkende ervan: dat er zoveel jongens met elkaar afgesproken hebben om een paar gays te gaan bashen. We verwachten dat ze worden veroordeeld en een straf zullen krijgen voor wat ze hebben gedaan."

Lees ook

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.