gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aandacht voor kindermishandeling

Tijdens de week van de kindermishandeling wordt ook in Dordrecht extra aandacht gevraagd voor het signaleren van kindermishandeling. Dit is nodig omdat Dordrecht hoog staat op de lijst waar kindermishandeling veel voorkomt. Het AlbertSchweitzer ziekenhuis heeft deze week een stand staan, waar je informatie kunt vinden over kindermishandeling en het signaleren ervan.

Lotte Koreman |  | Aangepast op
Margo Reniers is coördinator kindermishandeling in het ziekenhuis en staat samen met collega Jola Schenk van de ambulancedienst in de hal van het ziekenhuis. "Ons doel is om mensen bewust te maken van de signalen. Zo hebben we bijvoorbeeld een quiz, waarbij we plaatsen aanwijzen op het lichaam en samen bepalen of een blauwe plek daar verdacht is, of niet", zegt Schenk.

Ook in het ziekenhuis kom je kindermishandeling tegen. "Als artsen dit signaleren, wordt dit kenbaar gemaakt via de stappen van de meldcode. Als je als particulier kindermishandeling vermoedt, kun je dit altijd melden bij Veilig Thuis", zegt Reniers.

Lees ook

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.