Dordrecht, Netherlands

Aanklacht supporter tegen Dordtse politie

Voetbaladvocaat Christian Visser dient namens een supporter van SC Cambuur een klacht in tegen de Dordtse politie. Ook stapt Visser naar de Ombudsman.
Marjolein Vos | 17 april 2018 15:24 | Aangepast op 17 april 2018 15:24
Vrijdagavond zou de politie over de scheef zijn gegaan, voorafgaand aan de wedstrijd FC Dordrecht tegen Cambuur. Tenminste dat vindt Visser. Agenten hebben een groep supporters van de Friese club gevraagd tegen de muur te gaan staan waarna ze foto´s van ze hebben gemaakt en ook van hun legitimatiebewijzen.


Volgens advocaat Visser mag dit niet zomaar. De politie Dordrecht laat echter weten dat het gezien de omstandigheden denkbaar is dat de politie personen fotografeert, ongeacht of zij verdacht of niet verdacht zijn. “Dit valt niet onder de standaard werkwijze van de politie, maar is onder omstandigheden wel mogelijk, mits dat gebeurt binnen het kader van artikel 3 van de Politiewet 2012 en dat van de Wpg. Dit omvat niet alleen het opsporen van strafbare feiten, maar ook de handhaving van de openbare orde en het verlenen van hulp. Het controleren van de identiteit van personen gebeurt aan de hand van hun identiteitsbewijzen. De werkwijze waarbij foto's van de identiteitsbewijzen worden gemaakt, dient om sneller grotere groepen personen te kunnen identificeren en mensen niet langer op te houden dan nodig.” Aldus de politie Dordrecht.

Op Twitter hebben supporters van Cambuur zich uitgelaten over het voorval; ze zijn verbaasd dat dit is gebeurd. De politie ontving een bericht via Twitter of ze goed zijn uitgeslapen na het supportertje pesten.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...