gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankomst Roparunners, het hele verhaal

Tweede Pinksterdag kwamen ze aan in Rotterdam, de Roparunners,  na een tocht van meer dan 500 kilometer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En daarbij waren ook de vijf Dordtse teams die meededen aan de estafettetocht die dit jaar voor de 27ste keer werd gehouden. Doel is om zoveel mogelijk geld op te halen voor mensen met kanker.

Het team van het Albert Schweitzer Ziekenhuis doet al jaren mee. Ook dit jaar onder aanvoering van Daan Latumahina. "Het was wel een pittige tocht. Voor veel lopers was het overdag te warm. Maar uiteindelijk is het toch gelukt hier met iedereen aan de komen", zegt Latumahina trots. En over de opbrengst hebben ze ook niet te klagen. "We hebben dit weekend nog veel giften binnengekregen. Ik verwacht dat we uitkomen op zo'n 60.000 euro. En dat is weer meer dan vorig jaar. Want toen was het 55.000 euro."

De organisatie hoopt dat de totale opbrengst dit jaar boven de 5 miljoen euro uitkomt.Afgelopen dinsdag plaatsten we een eerste kort verslag van deze monstertocht. Nu hier het hele verhaal van deze unieke estafette tocht.

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.