gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankomst Roparunners, het hele verhaal

Tweede Pinksterdag kwamen ze aan in Rotterdam, de Roparunners,  na een tocht van meer dan 500 kilometer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En daarbij waren ook de vijf Dordtse teams die meededen aan de estafettetocht die dit jaar voor de 27ste keer werd gehouden. Doel is om zoveel mogelijk geld op te halen voor mensen met kanker.

Het team van het Albert Schweitzer Ziekenhuis doet al jaren mee. Ook dit jaar onder aanvoering van Daan Latumahina. "Het was wel een pittige tocht. Voor veel lopers was het overdag te warm. Maar uiteindelijk is het toch gelukt hier met iedereen aan de komen", zegt Latumahina trots. En over de opbrengst hebben ze ook niet te klagen. "We hebben dit weekend nog veel giften binnengekregen. Ik verwacht dat we uitkomen op zo'n 60.000 euro. En dat is weer meer dan vorig jaar. Want toen was het 55.000 euro."

De organisatie hoopt dat de totale opbrengst dit jaar boven de 5 miljoen euro uitkomt.Afgelopen dinsdag plaatsten we een eerste kort verslag van deze monstertocht. Nu hier het hele verhaal van deze unieke estafette tocht.

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.