gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankomst Roparunners, het hele verhaal

Tweede Pinksterdag kwamen ze aan in Rotterdam, de Roparunners,  na een tocht van meer dan 500 kilometer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En daarbij waren ook de vijf Dordtse teams die meededen aan de estafettetocht die dit jaar voor de 27ste keer werd gehouden. Doel is om zoveel mogelijk geld op te halen voor mensen met kanker.

Het team van het Albert Schweitzer Ziekenhuis doet al jaren mee. Ook dit jaar onder aanvoering van Daan Latumahina. "Het was wel een pittige tocht. Voor veel lopers was het overdag te warm. Maar uiteindelijk is het toch gelukt hier met iedereen aan de komen", zegt Latumahina trots. En over de opbrengst hebben ze ook niet te klagen. "We hebben dit weekend nog veel giften binnengekregen. Ik verwacht dat we uitkomen op zo'n 60.000 euro. En dat is weer meer dan vorig jaar. Want toen was het 55.000 euro."

De organisatie hoopt dat de totale opbrengst dit jaar boven de 5 miljoen euro uitkomt.Afgelopen dinsdag plaatsten we een eerste kort verslag van deze monstertocht. Nu hier het hele verhaal van deze unieke estafette tocht.

Lees ook

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.