gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aankomst Roparunners, het hele verhaal

Tweede Pinksterdag kwamen ze aan in Rotterdam, de Roparunners,  na een tocht van meer dan 500 kilometer.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
En daarbij waren ook de vijf Dordtse teams die meededen aan de estafettetocht die dit jaar voor de 27ste keer werd gehouden. Doel is om zoveel mogelijk geld op te halen voor mensen met kanker.

Het team van het Albert Schweitzer Ziekenhuis doet al jaren mee. Ook dit jaar onder aanvoering van Daan Latumahina. "Het was wel een pittige tocht. Voor veel lopers was het overdag te warm. Maar uiteindelijk is het toch gelukt hier met iedereen aan de komen", zegt Latumahina trots. En over de opbrengst hebben ze ook niet te klagen. "We hebben dit weekend nog veel giften binnengekregen. Ik verwacht dat we uitkomen op zo'n 60.000 euro. En dat is weer meer dan vorig jaar. Want toen was het 55.000 euro."

De organisatie hoopt dat de totale opbrengst dit jaar boven de 5 miljoen euro uitkomt.Afgelopen dinsdag plaatsten we een eerste kort verslag van deze monstertocht. Nu hier het hele verhaal van deze unieke estafette tocht.

Lees ook

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.