gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanmeldingen bloedonderzoek PFOA verlopen naar verwachting

De reservedagen die de Dienst Gezondheid en Jeugd voor de steekproef van het RIVM al ingepland had staan worden wel benut. Dat deze dagen niet gelijktijdig worden ingezet heeft vooral logistieke redenen volgens Jaap Slager van de Dienst Gezondheid en Jeugd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De 600 mensen die uitgenodigd zijn om deel te nemen aan het bloedonderzoek kunnen bij de aanmelding hun voorkeursdatum en tijdblok aangeven. Dit wordt gedaan om lange wachtrijen te voorkomen.


De reservedagen worden als ‘extra’ aangeboden om logistieke problemen tegen te gaan. Het is volgens Jaap Slager logistiek niet handig als er bijvoorbeeld maar twee mensen op een dag bloed willen afgeven. Het bloed moet op een specifieke manier bewaard en vervoerd worden, anders zou het niet goed blijven voor het onderzoek.


Appelbrief

Afgelopen woensdag is er naar de mensen die uitgenodigd zijn en nog niet gereageerd hebben een appelbrief verstuurd met de oproep toch mee te doen. De aanmeldingen voor het onderzoek lopen nog steeds binnen.


Chemiebedrijf DuPont - nu onderdeel van Chemours - stootte tussen 1970 en 2012 PFOA uit. Sinds er bij omwonenden een hogere concentratie PFOA in het bloed aangetroffen is dan de overheid voorspelde, is PFOA groot nieuws in de stad. De stof PFOA wordt ook wel aangeduid met C8.


Door middel van de steekproef worden de bloedwaarden onder omwonenden getest. De steekproef wordt in opdracht van het RIVM uitgevoerd door de Dienst Gezondheid en Jeugd (voorheen GGD). De resultaten worden verwacht in april 2017.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.