gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanmeldingen bloedonderzoek PFOA verlopen naar verwachting

De reservedagen die de Dienst Gezondheid en Jeugd voor de steekproef van het RIVM al ingepland had staan worden wel benut. Dat deze dagen niet gelijktijdig worden ingezet heeft vooral logistieke redenen volgens Jaap Slager van de Dienst Gezondheid en Jeugd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De 600 mensen die uitgenodigd zijn om deel te nemen aan het bloedonderzoek kunnen bij de aanmelding hun voorkeursdatum en tijdblok aangeven. Dit wordt gedaan om lange wachtrijen te voorkomen.


De reservedagen worden als ‘extra’ aangeboden om logistieke problemen tegen te gaan. Het is volgens Jaap Slager logistiek niet handig als er bijvoorbeeld maar twee mensen op een dag bloed willen afgeven. Het bloed moet op een specifieke manier bewaard en vervoerd worden, anders zou het niet goed blijven voor het onderzoek.


Appelbrief

Afgelopen woensdag is er naar de mensen die uitgenodigd zijn en nog niet gereageerd hebben een appelbrief verstuurd met de oproep toch mee te doen. De aanmeldingen voor het onderzoek lopen nog steeds binnen.


Chemiebedrijf DuPont - nu onderdeel van Chemours - stootte tussen 1970 en 2012 PFOA uit. Sinds er bij omwonenden een hogere concentratie PFOA in het bloed aangetroffen is dan de overheid voorspelde, is PFOA groot nieuws in de stad. De stof PFOA wordt ook wel aangeduid met C8.


Door middel van de steekproef worden de bloedwaarden onder omwonenden getest. De steekproef wordt in opdracht van het RIVM uitgevoerd door de Dienst Gezondheid en Jeugd (voorheen GGD). De resultaten worden verwacht in april 2017.

Lees ook

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.