gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanmeldingen bloedonderzoek PFOA verlopen naar verwachting

De reservedagen die de Dienst Gezondheid en Jeugd voor de steekproef van het RIVM al ingepland had staan worden wel benut. Dat deze dagen niet gelijktijdig worden ingezet heeft vooral logistieke redenen volgens Jaap Slager van de Dienst Gezondheid en Jeugd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De 600 mensen die uitgenodigd zijn om deel te nemen aan het bloedonderzoek kunnen bij de aanmelding hun voorkeursdatum en tijdblok aangeven. Dit wordt gedaan om lange wachtrijen te voorkomen.


De reservedagen worden als ‘extra’ aangeboden om logistieke problemen tegen te gaan. Het is volgens Jaap Slager logistiek niet handig als er bijvoorbeeld maar twee mensen op een dag bloed willen afgeven. Het bloed moet op een specifieke manier bewaard en vervoerd worden, anders zou het niet goed blijven voor het onderzoek.


Appelbrief

Afgelopen woensdag is er naar de mensen die uitgenodigd zijn en nog niet gereageerd hebben een appelbrief verstuurd met de oproep toch mee te doen. De aanmeldingen voor het onderzoek lopen nog steeds binnen.


Chemiebedrijf DuPont - nu onderdeel van Chemours - stootte tussen 1970 en 2012 PFOA uit. Sinds er bij omwonenden een hogere concentratie PFOA in het bloed aangetroffen is dan de overheid voorspelde, is PFOA groot nieuws in de stad. De stof PFOA wordt ook wel aangeduid met C8.


Door middel van de steekproef worden de bloedwaarden onder omwonenden getest. De steekproef wordt in opdracht van het RIVM uitgevoerd door de Dienst Gezondheid en Jeugd (voorheen GGD). De resultaten worden verwacht in april 2017.

Lees ook

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

concerthewave

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert The Wave

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten. Het mooie weer, de vele bezoekers en de goede sfeer vormden een mooi decor van Big Rivers in Dordrecht. In augustus zijn vier van de bijzondere concerten van dat weekend te zien op TV Dordrecht.