gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanmeldingen vreugdevuur begonnen

Dordtenaren die op 31 december 2017 een vreugdevuur willen organiseren, kunnen zich tot en met 15 november bij de gemeente aanmelden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De gemeente toetst de aanvragen op veiligheid voordat zij toestemming voor het vuur verleent. De gemeente zal maximaal twee vreugdevuren goedkeuren.


Het vuur moet gemaakt worden op open terrein in de openbare ruimte. Het inrichten van de vuurwerklocatie mag pas op 30 december plaatsvinden. Het vreugdevuur mag alleen tijdens de jaarwisseling ontstoken worden en moet bovendien toegankelijk zijn voor meer dan tien personen.

Het college van Burgemeester en Wethouders besloot eerder dit jaar om maximaal twee vreugdevuren toe te staan. Voorheen gaf de gemeente maximaal drie vergunningen uit voor het organiseren van een vreugdevuur. Per wijk is slechts één vreugdevuur toegestaan, maar de wijk Krispijn is uitgesloten van deelname omdat vorig jaar een onveilige situatie ontstond voor omstanders en omwonende.

Lees ook

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.