gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aannemer gezocht: wie wil de Drechttunnel renoveren?

ef2782d198b3d2d34c17659ddce5e018

De Drechttunnel moet nodig gerenoveerd worden. De verlichting is begin dit jaar al vervangen, maar over een paar jaar zijn alle technische installaties, de constructies en het asfalt aan de beurt. Maar wie gaat die klus klaren? Aannemers kunnen zich tot 18 juni aanmelden om de ruim 45 jaar oude tunnel aan te mogen pakken.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De aannemer die de Drechttunnel gaat renoveren, staat voor een behoorlijke opgave. De technische installaties, inclusief het systeem om de tunnel te bedienen, besturen en bewaken, moeten vervangen worden. Ook moeten er allerlei bouwkundige en civieltechnische werkzaamheden worden uitgevoerd.

Het is nog niet bekend hoelang de renovatieklus precies gaat duren, maar de planning voor nu is dat de renovatie in 2029 en 2030 wordt uitgevoerd. Dit betekent overigens niet dat de tunnel dan twee jaar lang dicht is, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. Hoe de planning precies wordt, is nog onduidelijk. Het kan bijvoorbeeld gaan om weekendafsluitingen of afsluitingen in vakantieperiodes, zoals voorgaande jaren ook het geval was bij de Heinenoordtunnel. Die was in 2023 en 2024 in de zomervakantie meerdere weken achter elkaar dicht in één richting.

Bij de eerdere werkzaamheden aan de verlichting, een paar maanden geleden, werd telkens één van de vier tunnelbuizen van de Drechttunnel gesloten. Dat zorgde, zeker toen de tunnel in de richting van Rotterdam deels dicht was, elke dag voor lange files. De gemeente Dordrecht besloot zelfs verkeersregelaars in te zetten om het verkeer in de stad in goede banen te leiden.


Wie de klus toebedeeld krijgt, wordt naar verwachting in het voorjaar van komend jaar bekend. Daarna start de zogeheten ‘doorgrondingsfase’, legt Rijkswaterstaat uit. Daarin werken de geselecteerde aannemer en Rijkswaterstaat nauw samen om de uitdagingen van deze renovatie verder te onderzoeken en samen een plan van aanpak te maken. Een renovatieproject is minder voorspelbaar dan regulier onderhoud en vergt daarom een andere aanpak.

De aannemer is na de renovatie overigens nog niet klaar met de Drechttunnel. Ook het onderhouden van de tunnel tot 2039 behoort tot het takenpakket. En mocht de samenwerking van beide kanten bevallen, dan hoort bij deze aanbesteding ook de 'deal' om in de toekomst de renovatie van de Sijtwendetunnel (N14) in Leidschendam-Voorburg te mogen uitvoeren. "Je hebt dan als voordeel dat dezelfde mensen, met al die kennis, met de volgende tunnel aan de slag gaan. Dat is efficiënt", aldus de woordvoerder.

Maar eerst de Drechttunnel dus. Voor de renovatie geldt een zogeheten plafondbedrag van 182 miljoen euro. "Dit is het maximale bedrag waarvoor de aannemer mag inschrijven op de aanbesteding."

Lees meer over:

Lees ook

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.