gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanpak armoede ook zaak van Den Haag

93e5a4c04a2997d78de2317d25657ae3.jpg

De gemeente Dordrecht hield donderdag een goedbezochte conferentie over armoede. Er kwamen twee keer zoveel mensen dan aanvankelijk was gedacht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In Dordrecht gebeurt al veel aan armoede volgens wethouder Peter Heijkoop. Er is begin dit jaar een ambitieus programma opgesteld, waar veel organisaties in de stad zich bij hebben aangesloten. Speerpunten zijn werkenden in armoede en kinderen in armoede. “Hoe kun je aan de voorkant mensen helpen, zodat ze niet in de diepe problemen raken”, stelt Heijkoop.

Toch vindt hij dat er ook vanuit Den Haag het een en ander moet gebeuren om de armoede aan te pakken, want alleen kan de stad dat niet. “We blijven ijveren voor een toeslagenstelsel en een preventieve aanpak. Zo is ons minimabeleid heel effectief, bijvoorbeeld door het SMS Kinderfonds.

Ook heeft Heijkoop forse ambities. “Ik ben maar wethouder, maar ik ben er van overtuigd dat we in de komende jaren minder mensen in armoede zullen hebben.”

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.