gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanpak armoede ook zaak van Den Haag

93e5a4c04a2997d78de2317d25657ae3

De gemeente Dordrecht hield donderdag een goedbezochte conferentie over armoede. Er kwamen twee keer zoveel mensen dan aanvankelijk was gedacht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In Dordrecht gebeurt al veel aan armoede volgens wethouder Peter Heijkoop. Er is begin dit jaar een ambitieus programma opgesteld, waar veel organisaties in de stad zich bij hebben aangesloten. Speerpunten zijn werkenden in armoede en kinderen in armoede. “Hoe kun je aan de voorkant mensen helpen, zodat ze niet in de diepe problemen raken”, stelt Heijkoop.

Toch vindt hij dat er ook vanuit Den Haag het een en ander moet gebeuren om de armoede aan te pakken, want alleen kan de stad dat niet. “We blijven ijveren voor een toeslagenstelsel en een preventieve aanpak. Zo is ons minimabeleid heel effectief, bijvoorbeeld door het SMS Kinderfonds.

Ook heeft Heijkoop forse ambities. “Ik ben maar wethouder, maar ik ben er van overtuigd dat we in de komende jaren minder mensen in armoede zullen hebben.”

Lees ook

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.