gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanpak armoede ook zaak van Den Haag

93e5a4c04a2997d78de2317d25657ae3

De gemeente Dordrecht hield donderdag een goedbezochte conferentie over armoede. Er kwamen twee keer zoveel mensen dan aanvankelijk was gedacht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In Dordrecht gebeurt al veel aan armoede volgens wethouder Peter Heijkoop. Er is begin dit jaar een ambitieus programma opgesteld, waar veel organisaties in de stad zich bij hebben aangesloten. Speerpunten zijn werkenden in armoede en kinderen in armoede. “Hoe kun je aan de voorkant mensen helpen, zodat ze niet in de diepe problemen raken”, stelt Heijkoop.

Toch vindt hij dat er ook vanuit Den Haag het een en ander moet gebeuren om de armoede aan te pakken, want alleen kan de stad dat niet. “We blijven ijveren voor een toeslagenstelsel en een preventieve aanpak. Zo is ons minimabeleid heel effectief, bijvoorbeeld door het SMS Kinderfonds.

Ook heeft Heijkoop forse ambities. “Ik ben maar wethouder, maar ik ben er van overtuigd dat we in de komende jaren minder mensen in armoede zullen hebben.”

Lees ook

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.