gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aanpak armoede ook zaak van Den Haag

93e5a4c04a2997d78de2317d25657ae3

De gemeente Dordrecht hield donderdag een goedbezochte conferentie over armoede. Er kwamen twee keer zoveel mensen dan aanvankelijk was gedacht.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In Dordrecht gebeurt al veel aan armoede volgens wethouder Peter Heijkoop. Er is begin dit jaar een ambitieus programma opgesteld, waar veel organisaties in de stad zich bij hebben aangesloten. Speerpunten zijn werkenden in armoede en kinderen in armoede. “Hoe kun je aan de voorkant mensen helpen, zodat ze niet in de diepe problemen raken”, stelt Heijkoop.

Toch vindt hij dat er ook vanuit Den Haag het een en ander moet gebeuren om de armoede aan te pakken, want alleen kan de stad dat niet. “We blijven ijveren voor een toeslagenstelsel en een preventieve aanpak. Zo is ons minimabeleid heel effectief, bijvoorbeeld door het SMS Kinderfonds.

Ook heeft Heijkoop forse ambities. “Ik ben maar wethouder, maar ik ben er van overtuigd dat we in de komende jaren minder mensen in armoede zullen hebben.”

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”