Dordrecht, Netherlands

Aanpassingen aan vitrines en nieuwe attributen: na renovatie is Patriciërshuis op 26 mei weer open

De deuren van het Patriciërshuis bleven voor lange tijd gesloten, maar juist in coronatijd grepen vrijwilligers hun kans en knapten het een en ander op. Ander schilderwerk, aanpassingen aan vitrines en nieuwe attributen zoals schilderen, tafels en stoelen maken deel uit van het Patriciërshuis dat op 26 mei – mochten de coronamaatregelen het toelaten - weer opent.
Corrado Francke | 12 mei 2021 17:14 | Aangepast op 12 mei 2021 17:14
Een flink gemis van inkomsten in de afgelopen maanden was volgens bestuursvoorzitter Peter Zwanenburg niet de reden om bij de pakken neer te gaan zitten. “Daar kun je natuurlijk over gaan zitten janken, maar dat schiet ook niet op”, zegt hij.


In de vrijwilligersploeg zitten volgens hem een aantal handige mensen. “Die geven echt gas.”


Niet het eerste onderhoud

Voor het tijdelijk gesloten museum is dit niet het eerste onderhoud: een aantal jaar geleden stond het museum voor een nog grotere opgave. Het Patriciërshuis is ook van plan om de kelderruimtes “binnen nu en een paar jaar” als expositieruimte erbij te betrekken.


Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...