gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aantal arbeidsmigranten in Dordt stijgt

4f42c9ee8578aa01143f5899012fd8b5

Het aantal arbeidsmigranten in Dordrecht is in drie jaar(1-1-2016 tot 1-1-2019) gestegen met zo’n 15 procent tot 2530, iets meer dan twee procent van de bevolking. Dat is een van de uitkomsten van een enquete die RTV Rijnmond onder gemeenten in het Rijnmondgebied heeft gehouden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hierbij om mensen afkomstig uit de voormalige Oostblok-landen, en wel voornamelijk Polen (1770). Ook Bulgaren en Roemenen zijn goed vertegenwoordigd.


Ook het aantal adressen waar zij verblijven is gestegen van 1180 naar 1350, vooral in de wijken met goedkopere woningen.

In een paar wijken maakt de gemeente gebruik van de ‘Rotterdamwet’ om concentratie van overlast te voorkomen. Dat is het geval in de Lijnbaan, de Vogelbuurt en de complexen op de Aardappelmarkt en de Eisingahof.

Verder heeft de gemeente een quotering ingesteld. Die bepaalt dat maximaal 2% van de woningen in een straat als kamers mogen worden verhuurd. En er wordt toezicht gehouden op de veiligheid van de woningen en op het voorkomen van uitbuiting, waarbij onder andere Polen soms enorme huren moesten betalen voor onveilige huisvesting.

Lees ook

aszouderenmishandeling

zorg

Steeds meer gevallen van vermoedelijke ouderenmishandeling, ziekenhuis slaat alarm

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht ziet een verdrievoudiging van het aantal patiënten waarbij vermoedelijk sprake is van ouderenmishandeling. In 2023 bestond bij twaalf patiënten dit vermoeden; vorig jaar stond de teller op 37. "Vroegtijdig signaleren helpt om erger te voorkomen."

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

politie 01

Omstander belemmert politie bij aanhoudingen na vechtpartij

De politie heeft afgelopen weekend twee mannen aangehouden na een vechtpartij in het centrum van Dordrecht. Een omstander probeerde daarbij het optreden van de agenten te belemmeren, zo meldt de politie op sociale media.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.