gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aantal arbeidsmigranten in Dordt stijgt

4f42c9ee8578aa01143f5899012fd8b5

Het aantal arbeidsmigranten in Dordrecht is in drie jaar(1-1-2016 tot 1-1-2019) gestegen met zo’n 15 procent tot 2530, iets meer dan twee procent van de bevolking. Dat is een van de uitkomsten van een enquete die RTV Rijnmond onder gemeenten in het Rijnmondgebied heeft gehouden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hierbij om mensen afkomstig uit de voormalige Oostblok-landen, en wel voornamelijk Polen (1770). Ook Bulgaren en Roemenen zijn goed vertegenwoordigd.


Ook het aantal adressen waar zij verblijven is gestegen van 1180 naar 1350, vooral in de wijken met goedkopere woningen.

In een paar wijken maakt de gemeente gebruik van de ‘Rotterdamwet’ om concentratie van overlast te voorkomen. Dat is het geval in de Lijnbaan, de Vogelbuurt en de complexen op de Aardappelmarkt en de Eisingahof.

Verder heeft de gemeente een quotering ingesteld. Die bepaalt dat maximaal 2% van de woningen in een straat als kamers mogen worden verhuurd. En er wordt toezicht gehouden op de veiligheid van de woningen en op het voorkomen van uitbuiting, waarbij onder andere Polen soms enorme huren moesten betalen voor onveilige huisvesting.

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."