gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aantal arbeidsmigranten in Dordt stijgt

4f42c9ee8578aa01143f5899012fd8b5

Het aantal arbeidsmigranten in Dordrecht is in drie jaar(1-1-2016 tot 1-1-2019) gestegen met zo’n 15 procent tot 2530, iets meer dan twee procent van de bevolking. Dat is een van de uitkomsten van een enquete die RTV Rijnmond onder gemeenten in het Rijnmondgebied heeft gehouden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hierbij om mensen afkomstig uit de voormalige Oostblok-landen, en wel voornamelijk Polen (1770). Ook Bulgaren en Roemenen zijn goed vertegenwoordigd.


Ook het aantal adressen waar zij verblijven is gestegen van 1180 naar 1350, vooral in de wijken met goedkopere woningen.

In een paar wijken maakt de gemeente gebruik van de ‘Rotterdamwet’ om concentratie van overlast te voorkomen. Dat is het geval in de Lijnbaan, de Vogelbuurt en de complexen op de Aardappelmarkt en de Eisingahof.

Verder heeft de gemeente een quotering ingesteld. Die bepaalt dat maximaal 2% van de woningen in een straat als kamers mogen worden verhuurd. En er wordt toezicht gehouden op de veiligheid van de woningen en op het voorkomen van uitbuiting, waarbij onder andere Polen soms enorme huren moesten betalen voor onveilige huisvesting.

Lees ook

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.