gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aantal arbeidsmigranten in Dordt stijgt

4f42c9ee8578aa01143f5899012fd8b5

Het aantal arbeidsmigranten in Dordrecht is in drie jaar(1-1-2016 tot 1-1-2019) gestegen met zo’n 15 procent tot 2530, iets meer dan twee procent van de bevolking. Dat is een van de uitkomsten van een enquete die RTV Rijnmond onder gemeenten in het Rijnmondgebied heeft gehouden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hierbij om mensen afkomstig uit de voormalige Oostblok-landen, en wel voornamelijk Polen (1770). Ook Bulgaren en Roemenen zijn goed vertegenwoordigd.


Ook het aantal adressen waar zij verblijven is gestegen van 1180 naar 1350, vooral in de wijken met goedkopere woningen.

In een paar wijken maakt de gemeente gebruik van de ‘Rotterdamwet’ om concentratie van overlast te voorkomen. Dat is het geval in de Lijnbaan, de Vogelbuurt en de complexen op de Aardappelmarkt en de Eisingahof.

Verder heeft de gemeente een quotering ingesteld. Die bepaalt dat maximaal 2% van de woningen in een straat als kamers mogen worden verhuurd. En er wordt toezicht gehouden op de veiligheid van de woningen en op het voorkomen van uitbuiting, waarbij onder andere Polen soms enorme huren moesten betalen voor onveilige huisvesting.

Lees ook

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

ozempicasz

Ziekenhuis waarschuwt voor vervalste afslankmedicatie op internet: één patiënt opgenomen in ASz

Artsen en apothekers van het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis en het Deventer Ziekenhuis waarschuwen voor vervalste afslankmedicatie die wordt aangeboden op internet. In beide ziekenhuizen is afgelopen winter een patiënt in ernstige toestand opgenomen na het gebruik van online gekochte afslankinjecties.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.