Dordrecht, Netherlands

Aantal geboekte vakantiereizen bij reisbureaus vliegt omlaag

Opnieuw een domper voor de reisbranche: reizen naar het buitenland wordt afgeraden, behalve naar de Caribische delen van Nederland. Ook bij Dordtse reisbureaus en zelfstandige reisadviseurs is het aantal boekingen sinds maart vorig jaar drastisch gekelderd.
Corrado Francke | 10 november 2020 15:46 | Aangepast op 10 november 2020 15:46
“We hebben het moeilijk, de wereld zit aardig op slot”, vertelt Frank Visch, directeur van Travel Store. “Net is het advies gegeven om het laatste beetje ook op slot te draaien, dus het wordt er niet makkelijker op.”

Goede zomerdeals

Ook zelfstandig reisadviseur Hester Krot ziet dat er maar weinig boekingen binnenkomen. “Maar er zijn wel mensen die hoop hebben op goede deals in de zomer.”

Maar de reisbureaus zitten in een spagaat: de reisasviseurs willen mensen graag op vakantie sturen, maar de adviezen van de overheid zijn tegenstrijdig.

Dubbel

“Ik heb vertrouwen dat ze de juiste beslissingen nemen”, legt Visch uit. “De Canarische Eilanden staan op geel maar het is dubbel dat er dan geadviseerd wordt om niet te reizen.”

Krot hinkt op twee gedachten. “Ik wil mijn klanten helpen, ik wil ze heel graag boeken. Er zijn mooie deals te vinden maar ik kan niet garanderen dat je dan op vakantie kunt.”

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...

Fransman ramt politieauto, agent gewond en snelweg deels dicht

Een Fransman is vrijdagochtend aangehouden langs de A16 bij Dordrecht. De man was op de vlucht voor ...

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

De Baanhoekbrug tussen Dordrecht en Sliedrecht is per direct dicht voor autoverkeer. Bij een inspect...

Alle gemeenten in onze streek gaan oefenen met noodsteunpunten: 'Belangrijk om te ervaren'

In de hele streek zullen gemeentes gaan oefenen noodsteunpunten. Met de verschillende pilots kan er ...

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...