Dordrecht, Netherlands

Aantal geboekte vakantiereizen bij reisbureaus vliegt omlaag

Opnieuw een domper voor de reisbranche: reizen naar het buitenland wordt afgeraden, behalve naar de Caribische delen van Nederland. Ook bij Dordtse reisbureaus en zelfstandige reisadviseurs is het aantal boekingen sinds maart vorig jaar drastisch gekelderd.
Corrado Francke | 10 november 2020 15:46 | Aangepast op 10 november 2020 15:46
“We hebben het moeilijk, de wereld zit aardig op slot”, vertelt Frank Visch, directeur van Travel Store. “Net is het advies gegeven om het laatste beetje ook op slot te draaien, dus het wordt er niet makkelijker op.”

Goede zomerdeals

Ook zelfstandig reisadviseur Hester Krot ziet dat er maar weinig boekingen binnenkomen. “Maar er zijn wel mensen die hoop hebben op goede deals in de zomer.”

Maar de reisbureaus zitten in een spagaat: de reisasviseurs willen mensen graag op vakantie sturen, maar de adviezen van de overheid zijn tegenstrijdig.

Dubbel

“Ik heb vertrouwen dat ze de juiste beslissingen nemen”, legt Visch uit. “De Canarische Eilanden staan op geel maar het is dubbel dat er dan geadviseerd wordt om niet te reizen.”

Krot hinkt op twee gedachten. “Ik wil mijn klanten helpen, ik wil ze heel graag boeken. Er zijn mooie deals te vinden maar ik kan niet garanderen dat je dan op vakantie kunt.”

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Verdediger Fonville na vier duels voor recordbedrag weg bij FC Dordrecht

De voetbal transfermarkt is in Nederland nog één dag open, dus doet ook FC Dordrecht nog snel zaken....

Nachtwinkels mogen er komen, maar welke ondernemer doorstaat de test?

Ondernemende nachtbrakers kunnen zich melden voor het runnen van een nachtwinkel in Dordrecht. Vanaf...

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Illusionist Hans Klok mag zijn circustent opbouwen aan de Laan van Europa in Dordrecht. De rechtbank...

Twee autobranden in één nacht

In de Dordtse wijk Krispijn hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee auto’s in brand gestaan. ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...