Dordrecht, Netherlands

Aantal WW-uitkeringen 50-plussers en jongeren weer richting niveau van voor coronacrisis

Het aantal WW-uitkeringen in de Drechtsteden begint weer terug te komen op het niveau van voor de coronapandemie. Die heeft vooral huisgehouden onder jongeren tot 27 jaar, maar sinds eind juli daalt het aantal WW-uitkeringen aan hen ook weer. De uitkeringen aan 50-plussers zijn ook weer op het oude niveau.
Vivian Rutte | 19 augustus 2021 13:29 | Aangepast op 19 augustus 2021 13:29
De WW-instroom van jongeren daalt al sinds februari, en stabiliseerde in april. Veel jongeren verloren werk, omdat ze bijvoorbeeld een flexibel arbeidscontract hadden, zoals in de horeca of detailhandel. Deze sectoren werd hard getroffen, en dat vertaalt zich naar de cijfers: Het aantal lopende WW-uitkeringen aan jongeren tot 27 jaar nam in 2020 in Drechtsteden tussen februari en mei tijdens de 'eerste golf' met 121% toe; van 277 naar 611.

Tijdens de 'tweede golf' werd de daling van de WW-uitkeringen aan jongeren in Drechtsteden afgeremd. Pas na februari 2021 zette bij deze groep opnieuw een sterke afname in: 39% tussen februari en juli 2021. Sinds juli is deze daling minder sterk; 8%. Het UWV verstrekte eind juli 2021 in Drechtsteden aan jongeren tot 27 jaar 256 WW-uitkeringen, dat is 8% minder uitkeringen dan in februari 2020.

De lopende WW-uitkeringen aan 50-plussers veranderde minder sterk in diezelfde periode; een stijging van 7%. Bij 50-plussers is het aantal WW-uitkeringen met 1.470 in juli 2021 minimaal lager dan in februari 2020 (-0,4%).

De werkgelegenheid staat inmiddels minder onder druk door de verbeterde economische situatie, seizoensinvloeden en versoepeling van de coronamaatregelen. Daar staat tegenover dat niet alle beroepen even kansrijk zijn op de arbeidsmarkt. Werkzoekenden met een niet zo kansrijk beroep kunnen een beroepsoverstap overwegen of onderzoeken welke opties er zijn voor omscholing, waarbij het leerwerkcentrum ondersteuning kan bieden, zegt het UWV.

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...