Dordrecht, Netherlands

Aantal WW-uitkeringen blijft dalen

Het aantal WW-uitkeringen in Dordrecht is volgens de statistieken van het UWV afgelopen maand weer licht gedaald. Dat is een goede maat voor de trend in de ontwikkeling van de arbeidsmarkt.
Gert van der Steen | 20 juli 2017 13:55 | Aangepast op 20 juli 2017 13:55
In Dordrecht is het WW-percentage nog steeds wel hoger dan in de rest van de Drechtsteden en ook dan het landelijk gemiddelde. Dat is overigens niet ongebruikelijk in steden, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ten opzichte van de maand mei daalde het aantal uitkeringen in juni met 1,6%, maar in Zuid-Holland was dat 2,4% en landelijk zelfs 3,5%. Maar vergeleken met de zelfde periode vorig jaar was de daling 17,6%.

De meeste uitkeringen worden nog steeds verstrekt aan 50-plussers en hoofdleverancier van uitkeringsgerechtigden is de zorgsector.

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...