Dordrecht, Netherlands

Aanwinst Jop van der Avert wil graag doorpakken bij 'Engels cluppie' FC Dordrecht

Elfde zomeraanwinst Jop van der Avert stond dinsdag voor het eerst als contractspeler op het trainingsveld van FC Dordrecht. "Ik zeg altijd dat ik het een Engels cluppie vind, zo met het stadionnetje", vertelt de 21-jarige linkspoot over zijn avontuur in de Merwestad.Van der Avert maakte vorig seizoen voor Willem II uit Tilburg al zijn basisdebuut in de Eredivisie, maar dwong geen plekje af bij de selectie. "Ik heb er dus al aan mogen proeven", beseft hij. "En nu is het zaak om door te pakken en dat wil ik graag hier gaan doen."Stapje hogeropKomend seizoen had Van der Avert sowieso niet de intentie om in een jonger team te spelen. "Ik vond dat ik toe was aan een stapje hogerop bij een eerste elftal. Daar ging mijn voorkeur dus naar uit." Voor zijn proefperiode aan de Krommedijk was de verdediger ook nog op trainingskamp met Sparta Rotterdam. "Daar is het uiteindelijk niks geworden. Toen ben ik verder gaan kijken en kwam ik hier."
Corrado Francke | 27 juli 2021 15:43 | Aangepast op 27 juli 2021 15:43
De nieuwe weg die FC Dordrecht wil gaan inslaan, was voor de voetballer uit Bergen op Zoom een prikkel om bij de Schapenkoppen te tekenen. "Dat was de reden dat er contact is gekomen omdat ik daar ook van op de hoogte was. Die plannen zijn hartstikke mooi, hopelijk kan ik daar ook iets aan bijdragen", aldus een ambitieuze Van der Avert.

Dichtbij huis

Voor de centrumverdediger heeft het tekenen bij de Schapenkoppen nog een ander voordeel. "Het is nog steeds lekker dichtbij huis, het is een bekende plek voor me. Het contact was gelegd via Leon (innovatiemanager Leon Vlemmings, red.). Ik ben hier een weekje op proef geweest en het gevoel was goed."

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over vrijheid en verzet

In de nieuwste aflevering van Via Cultura staat dit weekend oorlog, herinnering en veerkracht centra...

'Het is in Zwijndrecht gebeurd, het moet in Zwijndrecht blijven'

Het Zwijndrechtse historisch centrum de Vergulde Swaen ontvangt in het teken van 80 jaar bevrijding ...

Nóg een gemeente doet aangifte tegen Chemours

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht wordt door de gemeente Helmond verantwoordelijk gehouden voor PF...

Loden tijden voor Wilhelm Tell: gemeente overweegt sluiting clubgebouw

Vanaf oktober bestaat schietsportvereniging Wilhelm Tell uit Alblasserdam honderd jaar. Door aangeko...

Zeven Stolpersteine vernield: 'Een aanval op onze waarden van respect en menselijkheid'

In Dordrecht zijn zeven gedenkstenen vernield van Joodse slachtoffers die tijdens de Holocaust zijn ...

Molenlanden verkent mogelijkheden voor zonnepanelen bij A27

De snelweg A27 wordt in de nabije toekomst wellicht geflankeerd door zonnepanelen. Als mogelijke loc...