Flinke groei
Abdullah heeft de partij in de afgelopen jaren flink zien groeien. "Toen ik bij de partij kwam hadden we nog maar twee zetels. Vervolgens werden dat er vier." Het moment na de laatste verkiezingen waar zij zes zetels behaalden was volgens hem dan ook een mooi moment om in te stappen. "Onze grootste verdiensten vind ik wel het politieke akkoord op hoofdlijnen. Hiervoor hadden we een dichtgetimmerd akkoord waar de oppositie niets te zeggen had, maar dat is niet onze manier van samenwerken."
"We zien het allemaal. Het vertrouwen in de politiek bevindt zich nu op een dieptepunt. Zowel landelijk als lokaal. De uitdagingen zijn dan nu ook te groot om dit alleen te willen doen. We moeten het echt samen doen, want Dordrecht is van ons allemaal."
Begrijpelijke politiek
Met termen als coalitie, oppositie, links en rechts snapt de nieuwe fractievoorzitter dat de politiek voor veel jongeren nogal een ingewikkeld pakket is. "Mijn voornaamste doel is ook wel om de politiek op een begrijpelijke en duidelijke manier over te brengen." Daarnaast wil hij ook laten zien dat de jongeren de toekomst zijn en dat het dus ook gaat over hun toekomst. "Daarom is het zo belangrijk om het ook met hen samen te doen."