Dordrecht, Netherlands

Abseilers verven Energiehuis

De schilderklus in het Energiehuis ziet er spectaculair uit. De schilders staan niet op een steiger, maar hangen aan touwen langs de wand.
Peter Tromp | 15 februari 2018 15:41 | Aangepast op 15 februari 2018 15:41
"Ik dacht dat deze manier een stuk duurder zou zijn, maar dat is het helemaal niet", zegt Hennie Bezemer. Hij is directeur van het onderhoudsbedrijf dat de schilders heeft ingehuurd. De mannen doen dit werk al een paar jaar. Toch zie je ze niet dagelijks bezig. je vindt ze onder meer in de Botlek bij onderhoud aan installaties of tanks.

De stalen constructie in het Energiehuis wordt voorzien van een brandvertragende verf. Dat gebeurt precies op de plek van het trappenhuis. Een steiger zou heel zwaar worden. De schilders moeten namelijk 20 meter omhoog kunnen.

Binnenkort moet de buitenkant van Kunstmin worden geschilderd. Bezemer wil daar ook abseilschilders inzetten.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wethouder door het stof voor openmaken kisten in grafkelders: 'Had nooit mogen gebeuren'

In de grafkelders van de Dordtse begraafplaats Essenhof zijn sinds 2013 kisten geopend terwijl de na...

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...