Dordrecht, Netherlands

Abseilers verven Energiehuis

De schilderklus in het Energiehuis ziet er spectaculair uit. De schilders staan niet op een steiger, maar hangen aan touwen langs de wand.
Peter Tromp | 15 februari 2018 15:41 | Aangepast op 15 februari 2018 15:41
"Ik dacht dat deze manier een stuk duurder zou zijn, maar dat is het helemaal niet", zegt Hennie Bezemer. Hij is directeur van het onderhoudsbedrijf dat de schilders heeft ingehuurd. De mannen doen dit werk al een paar jaar. Toch zie je ze niet dagelijks bezig. je vindt ze onder meer in de Botlek bij onderhoud aan installaties of tanks.

De stalen constructie in het Energiehuis wordt voorzien van een brandvertragende verf. Dat gebeurt precies op de plek van het trappenhuis. Een steiger zou heel zwaar worden. De schilders moeten namelijk 20 meter omhoog kunnen.

Binnenkort moet de buitenkant van Kunstmin worden geschilderd. Bezemer wil daar ook abseilschilders inzetten.

Meest gelezen

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Lees ook

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...

Plug en Kuijt balen van deling FC Dordrecht: te slordig én stuiterballenveld

Niet alleen bij Jong PSV, maar ook thuis tegen MVV vrijdag kwam FC Dordrecht niet verder dan een 1-1...

FC Dordrecht bij start vierde periode niet langs MVV: 1-1

Een teleurstellende start van het laatste reguliere competitiedeel voor FC Dordrecht. Aan een gezell...

Bijna vijftig jaar inzet voor Dordrecht: Leen de Koning benoemd tot ereburger

Ereburger van Dordrecht worden, het is niet voor iedereen weggelegd. Toch mag Leen de Koning zichzel...

Tientallen huizen in deze wijk in raptempo opgeleverd: 'Haalbaar voor starters'

In een uitzonderlijk snel tempo van slechts acht maanden zijn veertien gloednieuwe woningen opgeleve...