Dordrecht, Netherlands

Achter de horizon

 ‘Achter de horizon’ is de titel van een serie bijeenkomsten van stichting De Stad over de visie op de stedenbouwkundige ontwikkeling van Dordrecht. Die start op woensdag 19 april om 20.00 uur in het Onderwijsmuseum.
Gert van der Steen | 6 april 2017 12:15 | Aangepast op 6 april 2017 12:15
Voor de korte termijn zijn er wel plannen, maar hoe moet de stad er in de verdere toekomst uitzien? Welke visie op architectuur en openbare ruimte hebben bestuurders eigenlijk?

De bijeenkomsten zijn bedoeld om ideeën uit te wisselen, ingeleid door een deskundige. Dat is deze eerste keer Han Meijer, hoogleraar Stedenbouwkundig Ontwerpen aan de TU Delft. Hij is specialist op het gebied van stedenbouw in deltagebieden en zeer goed op de hoogte met de situatie rondom Dordrecht. Stedenbouw heeft vaak een lang verleden, maar “het gaat vooral over de lange levensduur van de stad”, zegt Meijer.

De avond wordt opgeluisterd door de dichters Josse Kok en Jacoline de Heer.

Toegang tot de bijeenkomsten is gratis.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...