Dordrecht, Netherlands

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt

Acteur Huub Stapel bezoekt Dordrecht en treedt in voetsporen gebroeders De Witt Omroep MAX
Vanaf zondagavond 20.20 uur is acteur Huub Stapel te zien op NPO2, in een zesdelige documentaireserie over de Dordtse broers Johannes en Cornelis de Witt. In ‘De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt’ reist Stapel vanuit Dordrecht door Frankrijk en Engeland, een reis die de gebroeders enkele eeuwen geleden ook maakten.
Redactie Streek 56 | 6 september 2024 08:30 | Aangepast op 5 september 2024 15:23
Johannes en Cornelis de Witt reisden in de zeventiende eeuw twee jaar lang kriskras door Frankrijk en Engeland. Hun ervaringen in het buitenland vormden de basis voor hoe zij later de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden zouden leiden. Dag- en kasboeken van de broers zijn bewaard gebleven. Met bewaarde stukken maakt Huub Stapel 352 jaar na de beruchte moord op de broers dezelfde ronde.

Te beginnen in Dordrecht, de geboorteplaats van de beroemde broers en tevens grotendeels het decor van de eerste aflevering. Stapel is in ieder geval enthousiast over Dordrecht en vertelt wat Dordtenaren zondag te zien krijgen: “Zij zien de Waterweg en het Patriciërshuis, wat buitengewoon fraai en prachtig is en waar we veel opnames hebben gemaakt. En dan ziet hij dat Dordrecht een hele mooie stad is en dat hij blij mag zijn dat hij er woont.”

De Grooten Tour van de Gebroeders De Witt is vanaf zondag 8 september wekelijks om 20.20 uur te zien bij MAX op NPO 2.

RTV Dordrecht sprak met Huub Stapel over de documentairereeks. Bekijk de beelden hieronder.

Meest gelezen

Motorrijder knalt achterop auto en raakt zwaargewond

Corrado Francke | 1 mei 2025 10:17

Lees ook

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...

Spuihavengarage kan in mei nog niet open

De Spuihavengarage blijft tot minstens juni nog gesloten. Het streven van de gemeente was om deze ga...

Ontdek de Papendrechtse parels via deze app van dorpsgenoten

Wie de mooiste verborgen plekjes en verhalen van de gemeente wilt ontdekken, kan vanaf nu de gratis ...

Minister lijkt niet gevoelig voor brandbrief Dordtse gemeenteraad

De stilte is voorbij, infrastructuurminister Barry Madlener heeft gereageerd op een brandbrief van ...

Zwijndrecht eert verzetskoerier Jeanne Berkelaar met eigen park

In Zwijndrecht werd in het afgelopen jaar één straat vernoemd. Bijzonder is het dus des te meer dat ...

Streek viert 80 jaar bevrijding met festivals, optochten en vuurwerk

De streek vierde volop feest tijdens Bevrijdingsdag. Talloze vrijheidsvuren, festivals, maaltijden e...