gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actie tegen kinderprostitutie

Om aandacht te vragen voor kinderprostitutie in Azië laten tien mensen zich opsluiten in een kooitje van 1 bij 2 meter in restaurant Khotinsky.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van 2 t/m 6 juni brengen telkens twee deelnemers 12 uur hierin door met water en een bakje rijst als voedsel. Daarmee bevinden ze zich in dezelfde omstandigheden als kindprostituees in aziatische bordelen. De bedoeling is dan ook zoveel mogelijk geld in te zamelen dat gebruikt kan worden door de stichting Free a Girl om deze meisjes te bevrijden en de daders veroordeeld te krijgen. In de afgelopen zes jaar zijn er meer dan 3300 meisjes gered.


De jongste deelnemer is 13 jaar en zij laat zich samen met haar vader opsluiten. Tweede Kamerlid Jeroen Recourt (PvdA) komt daarvoor naar Dordrecht. De oudste deelnemer is 75 jaar.


Daarnaast ondernemen ook ruim 300 studenten van het Da Vinci college diverse acties voor dit doel.

Lees ook

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.