gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actie tegen kinderprostitutie

Om aandacht te vragen voor kinderprostitutie in Azië laten tien mensen zich opsluiten in een kooitje van 1 bij 2 meter in restaurant Khotinsky.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van 2 t/m 6 juni brengen telkens twee deelnemers 12 uur hierin door met water en een bakje rijst als voedsel. Daarmee bevinden ze zich in dezelfde omstandigheden als kindprostituees in aziatische bordelen. De bedoeling is dan ook zoveel mogelijk geld in te zamelen dat gebruikt kan worden door de stichting Free a Girl om deze meisjes te bevrijden en de daders veroordeeld te krijgen. In de afgelopen zes jaar zijn er meer dan 3300 meisjes gered.


De jongste deelnemer is 13 jaar en zij laat zich samen met haar vader opsluiten. Tweede Kamerlid Jeroen Recourt (PvdA) komt daarvoor naar Dordrecht. De oudste deelnemer is 75 jaar.


Daarnaast ondernemen ook ruim 300 studenten van het Da Vinci college diverse acties voor dit doel.

Lees ook

23547e040be5666e49d0ff4de785e9ea

27 niet-ingeschreven personen aangetroffen na woningcontrole

In meerdere wijken in Papendrecht hebben handhavers en toezichthouders 36 verschillende woningen gecontroleerd. In 29 van deze woningen bleek iets niet in de haak te zijn. Zo werden in totaal 27 niet-ingeschreven personen aangetroffen.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.