gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actie tegen kinderprostitutie

Om aandacht te vragen voor kinderprostitutie in Azië laten tien mensen zich opsluiten in een kooitje van 1 bij 2 meter in restaurant Khotinsky.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Van 2 t/m 6 juni brengen telkens twee deelnemers 12 uur hierin door met water en een bakje rijst als voedsel. Daarmee bevinden ze zich in dezelfde omstandigheden als kindprostituees in aziatische bordelen. De bedoeling is dan ook zoveel mogelijk geld in te zamelen dat gebruikt kan worden door de stichting Free a Girl om deze meisjes te bevrijden en de daders veroordeeld te krijgen. In de afgelopen zes jaar zijn er meer dan 3300 meisjes gered.


De jongste deelnemer is 13 jaar en zij laat zich samen met haar vader opsluiten. Tweede Kamerlid Jeroen Recourt (PvdA) komt daarvoor naar Dordrecht. De oudste deelnemer is 75 jaar.


Daarnaast ondernemen ook ruim 300 studenten van het Da Vinci college diverse acties voor dit doel.

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.