gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Activiteiten ASz rond darmkanker

9fefb0e81c0665e648dc2cce943cce1d

Maart is de landelijke maand van de bewustwording rond darmkanker. Het Albert Schweitzerziekenhuis organiseert in dat kader een aantal activiteiten in de eerste week van maart.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de week van 2 tot en met 6 maart staat er in de hal van het ziekenhuis een grote opblaasbare darm. Bezoekers kunnen daarmee meer te weten komen over hoe darmkanker en poliepen eruitzien. Regelmatig zijn er deskundigen bij aanwezig om antwoord te geven op vragen.

Verder worden er verschillende activiteiten georganiseerd waarvoor ingeschreven kan worden: een expertmeeting waar vragen kunnen worden gesteld, een live-operatie simulatie en een individueel consult.

Darmkanker komt voor bij één op de twintig mensen, meestal op latere leeftijd. De genezingskans is nu zo’n 65% en neemt nog toe door bevolkingsonderzoek. Natuurlijk is vroegtijdige ontdekking daarin zeer belangrijk.

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.