Dordrecht, Netherlands

Activiteiten ASz rond darmkanker

Maart is de landelijke maand van de bewustwording rond darmkanker. Het Albert Schweitzerziekenhuis organiseert in dat kader een aantal activiteiten in de eerste week van maart.
Gert van der Steen | 24 februari 2020 14:08 | Aangepast op 24 februari 2020 14:08
In de week van 2 tot en met 6 maart staat er in de hal van het ziekenhuis een grote opblaasbare darm. Bezoekers kunnen daarmee meer te weten komen over hoe darmkanker en poliepen eruitzien. Regelmatig zijn er deskundigen bij aanwezig om antwoord te geven op vragen.

Verder worden er verschillende activiteiten georganiseerd waarvoor ingeschreven kan worden: een expertmeeting waar vragen kunnen worden gesteld, een live-operatie simulatie en een individueel consult.

Darmkanker komt voor bij één op de twintig mensen, meestal op latere leeftijd. De genezingskans is nu zo’n 65% en neemt nog toe door bevolkingsonderzoek. Natuurlijk is vroegtijdige ontdekking daarin zeer belangrijk.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...