gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actualiteiten Studio De Witt in teken van Synode

007cfd38a78613273e4684c77c48d2e9

De tocht van Marco van Schaardenburgh, een gesprek met dominee Gerrit de Fijter over de betekenis van de synode en een interview met Peter schoon, directeur van het Dordrechts museum, over de expositie in de Wilhelminakerk. Deze onderwerpen kwamen zaterdagochtend aan bod in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Marco van Schaardenburgh loopt de route van pelgrims uit schotland naar de Dordtse synode, hij loopt een etappe van 43 kilometer zonder voorzieningen. In een telefoongesprek met Ben Corino verteld hij over lijden in de sneeuw, horizontale hagel en kou.


Met dominee Gerrit de Fijter, voorzitter van de nationale synode, sprak Ben Corino gister in de Wilhelminakerk. Hij interviewde de dominee over de betekenis van de synode in 1618 en nu, ook de rol van de remonstranten komt aan bod en staatsgreep van prins Maurits komen aan bod.


Over de tentoonstelling in de Wilhelminakerk sprak Ben Corino met Peter Schoon, directeur van het Dordrechts Museum en lid van de selectiecommissie van de expositie in de Wilhelminakerk. Peter Schoon verteld over de diverse kunstwerken die te zien zijn.

Lees ook

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.