gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actualiteiten Studio De Witt in teken van Synode

007cfd38a78613273e4684c77c48d2e9

De tocht van Marco van Schaardenburgh, een gesprek met dominee Gerrit de Fijter over de betekenis van de synode en een interview met Peter schoon, directeur van het Dordrechts museum, over de expositie in de Wilhelminakerk. Deze onderwerpen kwamen zaterdagochtend aan bod in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Marco van Schaardenburgh loopt de route van pelgrims uit schotland naar de Dordtse synode, hij loopt een etappe van 43 kilometer zonder voorzieningen. In een telefoongesprek met Ben Corino verteld hij over lijden in de sneeuw, horizontale hagel en kou.


Met dominee Gerrit de Fijter, voorzitter van de nationale synode, sprak Ben Corino gister in de Wilhelminakerk. Hij interviewde de dominee over de betekenis van de synode in 1618 en nu, ook de rol van de remonstranten komt aan bod en staatsgreep van prins Maurits komen aan bod.


Over de tentoonstelling in de Wilhelminakerk sprak Ben Corino met Peter Schoon, directeur van het Dordrechts Museum en lid van de selectiecommissie van de expositie in de Wilhelminakerk. Peter Schoon verteld over de diverse kunstwerken die te zien zijn.

Lees ook

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.