gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actualiteiten Studio De Witt in teken van Synode

007cfd38a78613273e4684c77c48d2e9

De tocht van Marco van Schaardenburgh, een gesprek met dominee Gerrit de Fijter over de betekenis van de synode en een interview met Peter schoon, directeur van het Dordrechts museum, over de expositie in de Wilhelminakerk. Deze onderwerpen kwamen zaterdagochtend aan bod in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Marco van Schaardenburgh loopt de route van pelgrims uit schotland naar de Dordtse synode, hij loopt een etappe van 43 kilometer zonder voorzieningen. In een telefoongesprek met Ben Corino verteld hij over lijden in de sneeuw, horizontale hagel en kou.


Met dominee Gerrit de Fijter, voorzitter van de nationale synode, sprak Ben Corino gister in de Wilhelminakerk. Hij interviewde de dominee over de betekenis van de synode in 1618 en nu, ook de rol van de remonstranten komt aan bod en staatsgreep van prins Maurits komen aan bod.


Over de tentoonstelling in de Wilhelminakerk sprak Ben Corino met Peter Schoon, directeur van het Dordrechts Museum en lid van de selectiecommissie van de expositie in de Wilhelminakerk. Peter Schoon verteld over de diverse kunstwerken die te zien zijn.

Lees ook

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”