gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Actualiteiten Studio De Witt in teken van Synode

007cfd38a78613273e4684c77c48d2e9

De tocht van Marco van Schaardenburgh, een gesprek met dominee Gerrit de Fijter over de betekenis van de synode en een interview met Peter schoon, directeur van het Dordrechts museum, over de expositie in de Wilhelminakerk. Deze onderwerpen kwamen zaterdagochtend aan bod in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Marco van Schaardenburgh loopt de route van pelgrims uit schotland naar de Dordtse synode, hij loopt een etappe van 43 kilometer zonder voorzieningen. In een telefoongesprek met Ben Corino verteld hij over lijden in de sneeuw, horizontale hagel en kou.


Met dominee Gerrit de Fijter, voorzitter van de nationale synode, sprak Ben Corino gister in de Wilhelminakerk. Hij interviewde de dominee over de betekenis van de synode in 1618 en nu, ook de rol van de remonstranten komt aan bod en staatsgreep van prins Maurits komen aan bod.


Over de tentoonstelling in de Wilhelminakerk sprak Ben Corino met Peter Schoon, directeur van het Dordrechts Museum en lid van de selectiecommissie van de expositie in de Wilhelminakerk. Peter Schoon verteld over de diverse kunstwerken die te zien zijn.

Lees ook

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.