gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Advies GGD ZHZ: 'Ga niet met mondkapjes rondlopen'

323134428efcf16aa3661310e1a06686

De mondkapjes vliegen deze dagen ook in Dordrecht massaal over de toonbanken. Mondkapjes zouden mensen moeten beschermen om het coronavirus tegen te gaan. Arts infectiebestrijding Annemieke de Raad van GGD Zuid-Holland-Zuid denkt daar anders over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Ik adviseer mensen op dit moment niet om met mondkapjes rond te gaan lopen. In de media zijn er al verschillende adviezen over geweest, maar je moet mondkapjes wel op de goede manier gebruiken. Doe je dat niet dan heeft het erg weinig zin. Nu een mondkapje gebruiken is niet nodig omdat er in Nederland op dit moment geen besmettingen zijn.”


Op steeds meer plekken in de wereld raken mensen besmet met het coronavirus. In het noorden van Italië is een grote uitbraak en ook in 18 andere Europese landen zijn patiënten.


“Op dit moment is het virus niet in Nederland, maar ik snap dat mensen het gevoel hebben dat het dichterbij komt en dat ze daar bang van worden. Maar het is er nog niet, dus is die angst niet reëel. Uiteraard zijn we alert op mensen die binnen komen met het virus zodat we ze goed kunnen behandelen."


Patiënten met het virus hebben koorts en ernstige luchtwegklachten, wat de dood tot gevolg kan hebben. Volgens de GGD zijn mondkapjes dus niet nodig, maar je kan wel wat doen om besmetting te vermijden.


“Het advies is eigenlijk hetzelfde als het advies dat we geven aan mensen die griepklachten willen voorkomen. Regelmatig handen wassen, hoesten in de elleboogplooi en papieren zakdoekjes gebruiken. Ook kun je regelmatig handalcohol gebruiken.”


Mocht je toch bang zijn dat je het virus hebt, dan kun je de huisarts bellen. Zomaar langsgaan bij de arts is niet aan te raden.


“Een voorwaarde is dat mensen in een omgeving zijn geweest waar het coronavirus voorkomt. Als dat zo is kunnen ze de huisarts bellen. Hij zal dan bepalen of een bezoek nodig is.”

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

Douane française drugsvondst

Man opgepakt na vondst 4 ton cocaïne, mogelijk link met Bolle Jos

In Dordrecht is vorige week een man aangehouden die wordt verdacht van betrokkenheid bij de invoer van bijna 4.000 kilo cocaïne. De man werd vrijdag 4 september aangehouden, meldt het OM. De partij waar hij mee in verband wordt gebracht, werd maandag aangetroffen in containers in de Franse haven van Duinkerke.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.