gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Advies GGD ZHZ: 'Ga niet met mondkapjes rondlopen'

323134428efcf16aa3661310e1a06686

De mondkapjes vliegen deze dagen ook in Dordrecht massaal over de toonbanken. Mondkapjes zouden mensen moeten beschermen om het coronavirus tegen te gaan. Arts infectiebestrijding Annemieke de Raad van GGD Zuid-Holland-Zuid denkt daar anders over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Ik adviseer mensen op dit moment niet om met mondkapjes rond te gaan lopen. In de media zijn er al verschillende adviezen over geweest, maar je moet mondkapjes wel op de goede manier gebruiken. Doe je dat niet dan heeft het erg weinig zin. Nu een mondkapje gebruiken is niet nodig omdat er in Nederland op dit moment geen besmettingen zijn.”


Op steeds meer plekken in de wereld raken mensen besmet met het coronavirus. In het noorden van Italië is een grote uitbraak en ook in 18 andere Europese landen zijn patiënten.


“Op dit moment is het virus niet in Nederland, maar ik snap dat mensen het gevoel hebben dat het dichterbij komt en dat ze daar bang van worden. Maar het is er nog niet, dus is die angst niet reëel. Uiteraard zijn we alert op mensen die binnen komen met het virus zodat we ze goed kunnen behandelen."


Patiënten met het virus hebben koorts en ernstige luchtwegklachten, wat de dood tot gevolg kan hebben. Volgens de GGD zijn mondkapjes dus niet nodig, maar je kan wel wat doen om besmetting te vermijden.


“Het advies is eigenlijk hetzelfde als het advies dat we geven aan mensen die griepklachten willen voorkomen. Regelmatig handen wassen, hoesten in de elleboogplooi en papieren zakdoekjes gebruiken. Ook kun je regelmatig handalcohol gebruiken.”


Mocht je toch bang zijn dat je het virus hebt, dan kun je de huisarts bellen. Zomaar langsgaan bij de arts is niet aan te raden.


“Een voorwaarde is dat mensen in een omgeving zijn geweest waar het coronavirus voorkomt. Als dat zo is kunnen ze de huisarts bellen. Hij zal dan bepalen of een bezoek nodig is.”

Lees ook

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.