gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Advies GGD ZHZ: 'Ga niet met mondkapjes rondlopen'

323134428efcf16aa3661310e1a06686

De mondkapjes vliegen deze dagen ook in Dordrecht massaal over de toonbanken. Mondkapjes zouden mensen moeten beschermen om het coronavirus tegen te gaan. Arts infectiebestrijding Annemieke de Raad van GGD Zuid-Holland-Zuid denkt daar anders over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Ik adviseer mensen op dit moment niet om met mondkapjes rond te gaan lopen. In de media zijn er al verschillende adviezen over geweest, maar je moet mondkapjes wel op de goede manier gebruiken. Doe je dat niet dan heeft het erg weinig zin. Nu een mondkapje gebruiken is niet nodig omdat er in Nederland op dit moment geen besmettingen zijn.”


Op steeds meer plekken in de wereld raken mensen besmet met het coronavirus. In het noorden van Italië is een grote uitbraak en ook in 18 andere Europese landen zijn patiënten.


“Op dit moment is het virus niet in Nederland, maar ik snap dat mensen het gevoel hebben dat het dichterbij komt en dat ze daar bang van worden. Maar het is er nog niet, dus is die angst niet reëel. Uiteraard zijn we alert op mensen die binnen komen met het virus zodat we ze goed kunnen behandelen."


Patiënten met het virus hebben koorts en ernstige luchtwegklachten, wat de dood tot gevolg kan hebben. Volgens de GGD zijn mondkapjes dus niet nodig, maar je kan wel wat doen om besmetting te vermijden.


“Het advies is eigenlijk hetzelfde als het advies dat we geven aan mensen die griepklachten willen voorkomen. Regelmatig handen wassen, hoesten in de elleboogplooi en papieren zakdoekjes gebruiken. Ook kun je regelmatig handalcohol gebruiken.”


Mocht je toch bang zijn dat je het virus hebt, dan kun je de huisarts bellen. Zomaar langsgaan bij de arts is niet aan te raden.


“Een voorwaarde is dat mensen in een omgeving zijn geweest waar het coronavirus voorkomt. Als dat zo is kunnen ze de huisarts bellen. Hij zal dan bepalen of een bezoek nodig is.”

Lees ook

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.