gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Advies GGD ZHZ: 'Ga niet met mondkapjes rondlopen'

323134428efcf16aa3661310e1a06686

De mondkapjes vliegen deze dagen ook in Dordrecht massaal over de toonbanken. Mondkapjes zouden mensen moeten beschermen om het coronavirus tegen te gaan. Arts infectiebestrijding Annemieke de Raad van GGD Zuid-Holland-Zuid denkt daar anders over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Ik adviseer mensen op dit moment niet om met mondkapjes rond te gaan lopen. In de media zijn er al verschillende adviezen over geweest, maar je moet mondkapjes wel op de goede manier gebruiken. Doe je dat niet dan heeft het erg weinig zin. Nu een mondkapje gebruiken is niet nodig omdat er in Nederland op dit moment geen besmettingen zijn.”


Op steeds meer plekken in de wereld raken mensen besmet met het coronavirus. In het noorden van Italië is een grote uitbraak en ook in 18 andere Europese landen zijn patiënten.


“Op dit moment is het virus niet in Nederland, maar ik snap dat mensen het gevoel hebben dat het dichterbij komt en dat ze daar bang van worden. Maar het is er nog niet, dus is die angst niet reëel. Uiteraard zijn we alert op mensen die binnen komen met het virus zodat we ze goed kunnen behandelen."


Patiënten met het virus hebben koorts en ernstige luchtwegklachten, wat de dood tot gevolg kan hebben. Volgens de GGD zijn mondkapjes dus niet nodig, maar je kan wel wat doen om besmetting te vermijden.


“Het advies is eigenlijk hetzelfde als het advies dat we geven aan mensen die griepklachten willen voorkomen. Regelmatig handen wassen, hoesten in de elleboogplooi en papieren zakdoekjes gebruiken. Ook kun je regelmatig handalcohol gebruiken.”


Mocht je toch bang zijn dat je het virus hebt, dan kun je de huisarts bellen. Zomaar langsgaan bij de arts is niet aan te raden.


“Een voorwaarde is dat mensen in een omgeving zijn geweest waar het coronavirus voorkomt. Als dat zo is kunnen ze de huisarts bellen. Hij zal dan bepalen of een bezoek nodig is.”

Lees ook

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Nieuw project (1)

Zes aanhoudingen in gruwelijke verkrachtingszaak: ‘Alle grenzen zijn overschreden’

Een 18-jarig meisje is vorig jaar door meerdere mannen verkracht op een parkeerplaats in Sliedrecht. Zes verdachten zijn opgepakt, het Openbaar Ministerie (OM) wil hen vervolgen voor opzetverkrachting waarbij er dwang is toegepast en geweld tegen haar is gebruikt.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.