gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Advies GGD ZHZ: 'Ga niet met mondkapjes rondlopen'

323134428efcf16aa3661310e1a06686

De mondkapjes vliegen deze dagen ook in Dordrecht massaal over de toonbanken. Mondkapjes zouden mensen moeten beschermen om het coronavirus tegen te gaan. Arts infectiebestrijding Annemieke de Raad van GGD Zuid-Holland-Zuid denkt daar anders over.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Ik adviseer mensen op dit moment niet om met mondkapjes rond te gaan lopen. In de media zijn er al verschillende adviezen over geweest, maar je moet mondkapjes wel op de goede manier gebruiken. Doe je dat niet dan heeft het erg weinig zin. Nu een mondkapje gebruiken is niet nodig omdat er in Nederland op dit moment geen besmettingen zijn.”


Op steeds meer plekken in de wereld raken mensen besmet met het coronavirus. In het noorden van Italië is een grote uitbraak en ook in 18 andere Europese landen zijn patiënten.


“Op dit moment is het virus niet in Nederland, maar ik snap dat mensen het gevoel hebben dat het dichterbij komt en dat ze daar bang van worden. Maar het is er nog niet, dus is die angst niet reëel. Uiteraard zijn we alert op mensen die binnen komen met het virus zodat we ze goed kunnen behandelen."


Patiënten met het virus hebben koorts en ernstige luchtwegklachten, wat de dood tot gevolg kan hebben. Volgens de GGD zijn mondkapjes dus niet nodig, maar je kan wel wat doen om besmetting te vermijden.


“Het advies is eigenlijk hetzelfde als het advies dat we geven aan mensen die griepklachten willen voorkomen. Regelmatig handen wassen, hoesten in de elleboogplooi en papieren zakdoekjes gebruiken. Ook kun je regelmatig handalcohol gebruiken.”


Mocht je toch bang zijn dat je het virus hebt, dan kun je de huisarts bellen. Zomaar langsgaan bij de arts is niet aan te raden.


“Een voorwaarde is dat mensen in een omgeving zijn geweest waar het coronavirus voorkomt. Als dat zo is kunnen ze de huisarts bellen. Hij zal dan bepalen of een bezoek nodig is.”

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.