Dordrecht, Netherlands

AED van muur gehaald en gejat

In het Oranjepark is eind vorige week een defribilator gestolen. Het levensreddende apparaat hing daar aan een muur. Het apparaat hing er pas een week.
Leo Roubos | 7 september 2018 11:05 | Aangepast op 7 september 2018 11:05
De AED is uit zijn buitenkast gehaald. Het gaat om een apparaat dat bij een hartstilstand met een elektrische schok de hartslag van een persoon weer op gang kan brengen.

“Het is dus mogelijk dat door deze diefstal iemand niet de hulp krijgt die het verschil maakt tussen leven en dood”, zegt projectleider facilitaire zaken Leo Roos van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

Op sociale media zijn veel verontwaardigde reacties op het verdwijnen van de AED.

Lees ook

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagavond weer het nieuws van de afgelopen weken doorgeno...

Helikopter met enorme hoepel vliegt boven de streek en dit is de reden

Het zal deze zaterdag ongetwijfeld een bijzonder gezicht zijn. Een helikopter met een enorme hoepel ...

Geparkeerde auto verwoest door brand na explosie

Een geparkeerde auto in Zwijndrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het ...

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...