gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afgebrand pand Dubbeldamseweg Noord gesloopt

1d144dd553229b5563f4c2d55f445c3e.jpg

De restanten van de afgebrande woning in de 19e Eeuwse Schil zijn weggehaald. De sloop van het pand aan de Dubbeldamseweg Noord was noodzakelijk vanwege veiligheidsoverwegingen, zegt de gemeente.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is link, dit kunnen we beter helemaal slopen", legt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin dinsdag uit waarom de restanten van het pand, waaronder de voorgevel, weg zijn gehaald. "Aanvankelijk wilden we de voorgevel laten staan, omdat je eigenlijk geen gat wil in de gevelwand. Zeker niet in beschermd stadsgezicht."

Begin februari brandde het leegstaande pand tot de grond toe af. Korte tijd was de brand overgeslagen naar het dak van een naastgelegen woning, dat kreeg de brandweer snel geblust. Verdere overslag kon voorkomen worden, maar het pand zelf is geheel verloren gegaan.

De eigenaar van de woning is door de gemeente verplicht om een nieuw pand te bouwen op de leeggevallen plek. Maar daarvoor is nog geen concreet plan en tijdspad, zegt Benjamin. "Daar hebben we alle vertrouwen in. Deze eigenaar heeft een ander pand in de 19e Eeuwse Schil heel goed opgeknapt."

e3e4e333c229cca16aa48fca3d923493.jpg

Lees ook

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.