gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afgebrand pand Dubbeldamseweg Noord gesloopt

1d144dd553229b5563f4c2d55f445c3e.jpg

De restanten van de afgebrande woning in de 19e Eeuwse Schil zijn weggehaald. De sloop van het pand aan de Dubbeldamseweg Noord was noodzakelijk vanwege veiligheidsoverwegingen, zegt de gemeente.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is link, dit kunnen we beter helemaal slopen", legt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin dinsdag uit waarom de restanten van het pand, waaronder de voorgevel, weg zijn gehaald. "Aanvankelijk wilden we de voorgevel laten staan, omdat je eigenlijk geen gat wil in de gevelwand. Zeker niet in beschermd stadsgezicht."

Begin februari brandde het leegstaande pand tot de grond toe af. Korte tijd was de brand overgeslagen naar het dak van een naastgelegen woning, dat kreeg de brandweer snel geblust. Verdere overslag kon voorkomen worden, maar het pand zelf is geheel verloren gegaan.

De eigenaar van de woning is door de gemeente verplicht om een nieuw pand te bouwen op de leeggevallen plek. Maar daarvoor is nog geen concreet plan en tijdspad, zegt Benjamin. "Daar hebben we alle vertrouwen in. Deze eigenaar heeft een ander pand in de 19e Eeuwse Schil heel goed opgeknapt."

e3e4e333c229cca16aa48fca3d923493.jpg

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.