gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afgebrand pand Dubbeldamseweg Noord gesloopt

1d144dd553229b5563f4c2d55f445c3e.jpg

De restanten van de afgebrande woning in de 19e Eeuwse Schil zijn weggehaald. De sloop van het pand aan de Dubbeldamseweg Noord was noodzakelijk vanwege veiligheidsoverwegingen, zegt de gemeente.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is link, dit kunnen we beter helemaal slopen", legt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin dinsdag uit waarom de restanten van het pand, waaronder de voorgevel, weg zijn gehaald. "Aanvankelijk wilden we de voorgevel laten staan, omdat je eigenlijk geen gat wil in de gevelwand. Zeker niet in beschermd stadsgezicht."

Begin februari brandde het leegstaande pand tot de grond toe af. Korte tijd was de brand overgeslagen naar het dak van een naastgelegen woning, dat kreeg de brandweer snel geblust. Verdere overslag kon voorkomen worden, maar het pand zelf is geheel verloren gegaan.

De eigenaar van de woning is door de gemeente verplicht om een nieuw pand te bouwen op de leeggevallen plek. Maar daarvoor is nog geen concreet plan en tijdspad, zegt Benjamin. "Daar hebben we alle vertrouwen in. Deze eigenaar heeft een ander pand in de 19e Eeuwse Schil heel goed opgeknapt."

e3e4e333c229cca16aa48fca3d923493.jpg

Lees ook

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.

cirkelloop.jpeg

Dit hardloopevenement kun je dit jaar ook fietsend doen

De zesde editie van de Passaat Cirkelloop belooft een bijzondere editie te worden. Naast wandelaars en hardlopers zijn er namelijk voor het eerst fietsers welkom op het evenement van Atletiekvereniging Passaat in Papendrecht.

Gluren bij de Buren eerdere editie.png

Speelplekken gezocht voor Gluren bij de Buren 2026: ‘Vooral in de buitenwijken’

De organisatie van de Dordtse editie van Gluren bij de Buren is nog op zoek naar locaties voor mini-concertjes. Op zondag 28 juni worden huiskamers, tuinen of andere intieme locaties tijdelijk omgetoverd tot podia voor artiesten. Alleen de aanmeldingen vanuit wijken buiten het stadshart lopen nog niet storm.

Ad website foto.png

Kritiek op nieuw afvalbeleid gemeente Dordrecht: uitdaging voor mensen die slecht ter been zijn

Veel vragen zijn er bij inwoners van Dordrecht over een nieuwe manier van afvalverzameling. De gemeente Dordrecht heeft tientallen ondergrondse afvalcontainers verwijderd. Er zijn een aantal bovengrondse containers voor in de plaats gekomen, maar die staan voor veel bewoners een stuk verder weg dan voorheen. En dat is voor mensen die slecht ter been zijn een behoorlijke uitdaging.

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”