gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afgebrand pand Dubbeldamseweg Noord gesloopt

1d144dd553229b5563f4c2d55f445c3e.jpg

De restanten van de afgebrande woning in de 19e Eeuwse Schil zijn weggehaald. De sloop van het pand aan de Dubbeldamseweg Noord was noodzakelijk vanwege veiligheidsoverwegingen, zegt de gemeente.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is link, dit kunnen we beter helemaal slopen", legt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin dinsdag uit waarom de restanten van het pand, waaronder de voorgevel, weg zijn gehaald. "Aanvankelijk wilden we de voorgevel laten staan, omdat je eigenlijk geen gat wil in de gevelwand. Zeker niet in beschermd stadsgezicht."

Begin februari brandde het leegstaande pand tot de grond toe af. Korte tijd was de brand overgeslagen naar het dak van een naastgelegen woning, dat kreeg de brandweer snel geblust. Verdere overslag kon voorkomen worden, maar het pand zelf is geheel verloren gegaan.

De eigenaar van de woning is door de gemeente verplicht om een nieuw pand te bouwen op de leeggevallen plek. Maar daarvoor is nog geen concreet plan en tijdspad, zegt Benjamin. "Daar hebben we alle vertrouwen in. Deze eigenaar heeft een ander pand in de 19e Eeuwse Schil heel goed opgeknapt."

e3e4e333c229cca16aa48fca3d923493.jpg

Lees ook

shellspolitie.png

Wapens en 150 kilo illegaal vuurwerk in container: OM eist vier maanden cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een gevangenisstraf van vier maanden tegen D.A. (38) uit Hendrik-Ido-Ambacht. De man had 150 kilo illegaal vuurwerk én twee vuurwapens in een container gestopt.

IMG-20260329-WA0004.jpg

Het was even rustig, nu is het weer zover: een autobrand in Dordrecht

Na wekenlange 'rust' is in Dordrecht zaterdagnacht weer een auto uitgebrand. Het vuur woedde vooral aan de binnenkant van het voertuig, waar weinig van overbleef.

foto artikel fc straat.jpg

FC STRAAT sportief geopend: 'Het belangrijkste is om plezier te hebben'

Penalty’s, doelpunten en een hele boel gejuich. Zo klonk de opening van het sportinitiatief FC STRAAT in de Dordtse wijk Stadspolders. FC STRAAT is een online voetbalclub die gratis voetbaltoernooien en activiteiten voor kinderen organiseert. Stadspolders is de tweede wijk in Dordrecht waar het initiatief actief is.

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?