gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afgebrand pand Dubbeldamseweg Noord gesloopt

1d144dd553229b5563f4c2d55f445c3e

De restanten van de afgebrande woning in de 19e Eeuwse Schil zijn weggehaald. De sloop van het pand aan de Dubbeldamseweg Noord was noodzakelijk vanwege veiligheidsoverwegingen, zegt de gemeente.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Dit is link, dit kunnen we beter helemaal slopen", legt gemeentewoordvoerder Mark Benjamin dinsdag uit waarom de restanten van het pand, waaronder de voorgevel, weg zijn gehaald. "Aanvankelijk wilden we de voorgevel laten staan, omdat je eigenlijk geen gat wil in de gevelwand. Zeker niet in beschermd stadsgezicht."

Begin februari brandde het leegstaande pand tot de grond toe af. Korte tijd was de brand overgeslagen naar het dak van een naastgelegen woning, dat kreeg de brandweer snel geblust. Verdere overslag kon voorkomen worden, maar het pand zelf is geheel verloren gegaan.

De eigenaar van de woning is door de gemeente verplicht om een nieuw pand te bouwen op de leeggevallen plek. Maar daarvoor is nog geen concreet plan en tijdspad, zegt Benjamin. "Daar hebben we alle vertrouwen in. Deze eigenaar heeft een ander pand in de 19e Eeuwse Schil heel goed opgeknapt."

e3e4e333c229cca16aa48fca3d923493

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”