Dordrecht, Netherlands

Afgesloten tunnelbuis zorgt ook overdag voor files op binnenwegen

Grote drukte op de Krommedijk (links) en Merwedestraat (rechts) RTV Dordrecht
Niet alleen tijdens de ochtend- of avondspits is het filerijden geblazen in Dordrecht dinsdag. Zelfs overdag staat het muurvast en niet alleen op de A16 en N3, maar ook op de binnenwegen.
Corrado Francke | 18 maart 2025 13:51 | Aangepast op 18 maart 2025 13:51
Onder meer op de Oranjelaan, Krommedijk, Merwedestraat, Toulonselaan, Brouwersdijk en Hugo de Grootlaan stonden aan het begin van de middag lange files. In het tunneltje onder het spoor bij de Dubbeldamseweg Zuid – ook wel de ‘blauwe tunnel’ – zit een vrachtwagen klem die vermoedelijk aan andere files wilde ontkomen.

Het fileleed wordt grotendeels veroorzaakt door werkzaamheden aan de Drechttunnel. Sinds afgelopen vrijdagavond is de laatste van de vier tunnelbuizen aan de beurt voor vervanging van de verlichting.

Rijkswaterstaat adviseerde mensen daarom al om thuis te werken of in ieder geval de A16 ter vermijden. Dat laatste zorgde de afgelopen dagen al voor files op de N3, het meest logische alternatief. Toch kozen ook veel bestuurders voor een binnendoorweg, maar ook zij kwamen overdag bedrogen uit. Daar kwam ook nog eens bij dat de Transvaalstraat, normaal een drukke verkeersader tussen het centrum en de N3, nog enkele weken afgesloten is wegens werkzaamheden.

Rond 13:30 uur namen de files op de binnenwegen weer wat af.
Deze vrachtwagen reed zich klem in een verkeerstunneltje RTV Dordrecht

Meest gelezen

ID verdwijnt in stembus en 'verandering gevraagd' op Station Dordrecht

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 29 okt 2025 10:29

Lees ook

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Sylvia Landa

De Dordtse ondernemer, kunstenares en dj Sylvia Landa is zaterdagochtend te gast bij Studio De Witt....

Studio’s voor jongeren of toch zorgwoningen: onenigheid over woningbouw in Papendrecht

Twee grondeigenaren in Papendrecht zijn het niet eens over de ontwikkeling van woningen in het Van d...

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

De politie heeft herkenbare beelden naar buiten gebracht van een man die eind mei met een andere ver...