Dordrecht, Netherlands

Afhaalpunt voor kinderboeken geopend

De Stadswinkel opende donderdag een nieuw station voor het landelijke initiatief Kinderzwerfboek. Dit om meer kinderen te laten lezen. Kinderzwerfboeken zijn boeken die meegenomen worden vanuit het station en gaan 'zwerven' naar andere plekken of stations in Nederland.
Alexander Eleveld | 17 oktober 2019 16:00 | Aangepast op 17 oktober 2019 16:00
Het initiatief is tot stand gekomen door een ontmoeting tussen het Dordtse schrijversduo Jacqueline en Loes van Zanten, bekend van Loesje en Lientje, met Marion de Putter. Marion is coordinator van Kinderzwerfboek en samen met verschillende partners uit Dordrecht, waaronder Gemiva en Insula college, is het Kinderzwerfboek station opgezet en wordt het onderhouden.

Kinderzwerfboeken zwerven al geruime tijd door Nederland en daar blijft het niet bij. In andere landen zoals Duitsland en zelfs Kenia zijn deze boeken gevonden, aldus Marion. Daarnaast zijn de boeken niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwassenen.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Nooit te oud om te bewegen: Oldstars korfbal brengt 55-plussers samen

Het is een drukte van belang elke dinsdag-en woensdagochtend in de gymzaal van CKC Kinderdijk. Tijde...

Ruim 5.300 kerstbomen ingezameld in Dordrecht: 'Een mooie hoeveelheid’

Inwoners van Dordrecht hebben de afgelopen weken 5.371 kerstbomen ingeleverd. Dat zijn er iets minde...

Leeg uitvak bij volgend thuisduel FC Dordrecht: 'Gezamenlijk statement'

Fans van FC Den Bosch boycotten het duel bij FC Dordrecht volgende week. De supporterscollectieven v...

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...