gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afscheid van een Coronajaar

14d9d901612174a164c399b24d387f0a

Verrassend sober en in een surrealistische sfeer wordt bij RTV Dordrecht het jaar afgesloten.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Een traditioneel jaaroverzicht leek de redactie zinloos. Het was immers een jaar waarin ons leven overheerst werd door corona. Van zo'n jaar neem je afscheid in stijl.

Programmamaker Thijs Blom ontvangt in een uurtje vijf gasten, met wie hij terugblikt op wat hij een k..jaar noemt. Of waren er nog lichtpuntjes? Als eerste schuift burgemeester Wouter Kolff aan, die als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid een slepende crisis op zijn bord kreeg.

Corona trof niet alleen onze gezondheid, ook onze economie en vrijetijdsbesteding kwamen in de greep van het virus. Dokter Michael Frank, intensivist in het Albert Schweitzerziekenhuis, kan er over meepraten. En doet dat dus ook. Hij werd één van IC-gezichten in de media. Wat deed dat met hem?

Björn van Dijl, eigenaar van zeven restaurants in de regio, waaronder twee aan de Wijnstraat, verzuchtte afgelopen zomer dat als die corona-ellende met de Kerst niet voorbij zou zijn, hij de stekker uit zijn bedrijf zou trekken en een baantje zou gaan zoeken. Voegt hij de daad bij het woord?

De cultuursector had het net zo zwaar. Geert ter Steege van Cinema The Movies kijkt dan ook liever vooruit dan achteruit. Vanuit de lamgelegde sport schuift Arie in 't Veld aan. De voorzitter van voetbalclub Dubbeldam heeft zowaar nog een fijne herinnering aan 2020. Uitzonderingen bevestigen de regel.

Afscheid van een Coronajaar is bij RTV Dordrecht zondag te zien vanaf 12.00 uur en wordt elk heel uur herhaald.
5a4795f1e7918d7e2f147e1ceb168030
4f47d845a5a585ff19aebfb260f83032
f2f168c28d5ee58af40b54e8eac16ecf
2fdfc10fd4bdcae9157d9c18ce631a7b
471c2e8c27f258caa66828d3ae05029b
a21532bd3fb1cd650d0c065eadd430f0
7cf72fb2a470b444b3b29f2c8c7f3260
79b611cdf3d545b6c2094f4fd0290b51

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?