gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afscheid van een Coronajaar

14d9d901612174a164c399b24d387f0a

Verrassend sober en in een surrealistische sfeer wordt bij RTV Dordrecht het jaar afgesloten.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Een traditioneel jaaroverzicht leek de redactie zinloos. Het was immers een jaar waarin ons leven overheerst werd door corona. Van zo'n jaar neem je afscheid in stijl.

Programmamaker Thijs Blom ontvangt in een uurtje vijf gasten, met wie hij terugblikt op wat hij een k..jaar noemt. Of waren er nog lichtpuntjes? Als eerste schuift burgemeester Wouter Kolff aan, die als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid een slepende crisis op zijn bord kreeg.

Corona trof niet alleen onze gezondheid, ook onze economie en vrijetijdsbesteding kwamen in de greep van het virus. Dokter Michael Frank, intensivist in het Albert Schweitzerziekenhuis, kan er over meepraten. En doet dat dus ook. Hij werd één van IC-gezichten in de media. Wat deed dat met hem?

Björn van Dijl, eigenaar van zeven restaurants in de regio, waaronder twee aan de Wijnstraat, verzuchtte afgelopen zomer dat als die corona-ellende met de Kerst niet voorbij zou zijn, hij de stekker uit zijn bedrijf zou trekken en een baantje zou gaan zoeken. Voegt hij de daad bij het woord?

De cultuursector had het net zo zwaar. Geert ter Steege van Cinema The Movies kijkt dan ook liever vooruit dan achteruit. Vanuit de lamgelegde sport schuift Arie in 't Veld aan. De voorzitter van voetbalclub Dubbeldam heeft zowaar nog een fijne herinnering aan 2020. Uitzonderingen bevestigen de regel.

Afscheid van een Coronajaar is bij RTV Dordrecht zondag te zien vanaf 12.00 uur en wordt elk heel uur herhaald.
5a4795f1e7918d7e2f147e1ceb168030
4f47d845a5a585ff19aebfb260f83032
f2f168c28d5ee58af40b54e8eac16ecf
2fdfc10fd4bdcae9157d9c18ce631a7b
471c2e8c27f258caa66828d3ae05029b
a21532bd3fb1cd650d0c065eadd430f0
7cf72fb2a470b444b3b29f2c8c7f3260
79b611cdf3d545b6c2094f4fd0290b51

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.