gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afscheid van een Coronajaar

14d9d901612174a164c399b24d387f0a

Verrassend sober en in een surrealistische sfeer wordt bij RTV Dordrecht het jaar afgesloten.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Een traditioneel jaaroverzicht leek de redactie zinloos. Het was immers een jaar waarin ons leven overheerst werd door corona. Van zo'n jaar neem je afscheid in stijl.

Programmamaker Thijs Blom ontvangt in een uurtje vijf gasten, met wie hij terugblikt op wat hij een k..jaar noemt. Of waren er nog lichtpuntjes? Als eerste schuift burgemeester Wouter Kolff aan, die als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid een slepende crisis op zijn bord kreeg.

Corona trof niet alleen onze gezondheid, ook onze economie en vrijetijdsbesteding kwamen in de greep van het virus. Dokter Michael Frank, intensivist in het Albert Schweitzerziekenhuis, kan er over meepraten. En doet dat dus ook. Hij werd één van IC-gezichten in de media. Wat deed dat met hem?

Björn van Dijl, eigenaar van zeven restaurants in de regio, waaronder twee aan de Wijnstraat, verzuchtte afgelopen zomer dat als die corona-ellende met de Kerst niet voorbij zou zijn, hij de stekker uit zijn bedrijf zou trekken en een baantje zou gaan zoeken. Voegt hij de daad bij het woord?

De cultuursector had het net zo zwaar. Geert ter Steege van Cinema The Movies kijkt dan ook liever vooruit dan achteruit. Vanuit de lamgelegde sport schuift Arie in 't Veld aan. De voorzitter van voetbalclub Dubbeldam heeft zowaar nog een fijne herinnering aan 2020. Uitzonderingen bevestigen de regel.

Afscheid van een Coronajaar is bij RTV Dordrecht zondag te zien vanaf 12.00 uur en wordt elk heel uur herhaald.
5a4795f1e7918d7e2f147e1ceb168030
4f47d845a5a585ff19aebfb260f83032
f2f168c28d5ee58af40b54e8eac16ecf
2fdfc10fd4bdcae9157d9c18ce631a7b
471c2e8c27f258caa66828d3ae05029b
a21532bd3fb1cd650d0c065eadd430f0
7cf72fb2a470b444b3b29f2c8c7f3260
79b611cdf3d545b6c2094f4fd0290b51

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”