gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afscheid van een Coronajaar

14d9d901612174a164c399b24d387f0a

Verrassend sober en in een surrealistische sfeer wordt bij RTV Dordrecht het jaar afgesloten.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Een traditioneel jaaroverzicht leek de redactie zinloos. Het was immers een jaar waarin ons leven overheerst werd door corona. Van zo'n jaar neem je afscheid in stijl.

Programmamaker Thijs Blom ontvangt in een uurtje vijf gasten, met wie hij terugblikt op wat hij een k..jaar noemt. Of waren er nog lichtpuntjes? Als eerste schuift burgemeester Wouter Kolff aan, die als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid een slepende crisis op zijn bord kreeg.

Corona trof niet alleen onze gezondheid, ook onze economie en vrijetijdsbesteding kwamen in de greep van het virus. Dokter Michael Frank, intensivist in het Albert Schweitzerziekenhuis, kan er over meepraten. En doet dat dus ook. Hij werd één van IC-gezichten in de media. Wat deed dat met hem?

Björn van Dijl, eigenaar van zeven restaurants in de regio, waaronder twee aan de Wijnstraat, verzuchtte afgelopen zomer dat als die corona-ellende met de Kerst niet voorbij zou zijn, hij de stekker uit zijn bedrijf zou trekken en een baantje zou gaan zoeken. Voegt hij de daad bij het woord?

De cultuursector had het net zo zwaar. Geert ter Steege van Cinema The Movies kijkt dan ook liever vooruit dan achteruit. Vanuit de lamgelegde sport schuift Arie in 't Veld aan. De voorzitter van voetbalclub Dubbeldam heeft zowaar nog een fijne herinnering aan 2020. Uitzonderingen bevestigen de regel.

Afscheid van een Coronajaar is bij RTV Dordrecht zondag te zien vanaf 12.00 uur en wordt elk heel uur herhaald.
5a4795f1e7918d7e2f147e1ceb168030
4f47d845a5a585ff19aebfb260f83032
f2f168c28d5ee58af40b54e8eac16ecf
2fdfc10fd4bdcae9157d9c18ce631a7b
471c2e8c27f258caa66828d3ae05029b
a21532bd3fb1cd650d0c065eadd430f0
7cf72fb2a470b444b3b29f2c8c7f3260
79b611cdf3d545b6c2094f4fd0290b51

Lees ook

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.