gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afsluiting N3 slechts begin van verkeersleed

20147249a63d49047ef668cf770ffc62

De afsluiting van de N3, als gevolg van de renovatie van de Wantijbrug in Dordrecht, is slechts het begin van een langdurig onderhoudsplan dat de komende jaren nog voor het nodige verkeersleed kan zorgen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Na de Wantijbrug staat renovatie gepland van nog eens twaalf bruggen, acht tunnels en tien wegen in Zuid-Holland", zegt Joost Seesink van Rijkswaterstaat, die dit de grootste onderhoudsopgave in de geschiedenis noemt.

Enorme operatie

Om het verkeersleed te beperken moet werk in zo'n kort mogelijke periode uitgevoerd worden. "Of het hier sneller kan? Da's moeilijk", zegt Peter van Nes van aannemerscombinatie Volkerbrug, die het werk aan de Wantijbrug uitvoert.

In de kelder onder de brug moeten enorme onderdelen, zoals de tandwielen van de beweegbare brugdelen, vervangen worden. Oude onderdelen moeten er uit, nieuwe er in. Dat moet gebeuren door een groot gat in de zijkant van de brug.

Geen zwaar verkeer

"Bij de bouw van de brug werd alles er van bovenaf in gehesen, maar als we dat nu zouden doen zou de klus juist langer duren", licht Van Nes toe. Door het maken van een gat in de zijkant van de brug raakt deze - tijdelijk - verzwakt.

Om die reden mag er dus geen zwaar verkeer over de brug. Onder en rondom het gat worden versterkingen gemaakt, zodat het verkeer er vanaf 3 april weer overheen kan. Het werk aan de brug is dan nog lang niet af.

Geluidhinder beperken

"Eigenlijk begint dan pas het werk aan de brug zelf", zegt Seesink. Ook onthult hij een leuk nieuwtje voor omwonenden van de brug: "we voeren hier namelijk ook een pilot-project uit om geluidshinder te beperken."

Omwonenden, op de Staart en in de Stadspolders in Dordt, horen vaak een onweer-achtig gerommel, dat wordt veroorzaakt doordat de oude brug 'kleppert' als er zwaar verkeer overheen rijdt. Het geluid glijdt dan als het ware over de rivier Het Wantij.

"Daarom brengen we aan de onderkant geluidsdemping aan en proberen we de spleten tussen de vaste en beweegbare delen van de brug zo klein mogelijk te maken." Of dat helpt zullen de omwonenden na september gaan merken.

Lees ook

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.