gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afsluiting N3 slechts begin van verkeersleed

20147249a63d49047ef668cf770ffc62

De afsluiting van de N3, als gevolg van de renovatie van de Wantijbrug in Dordrecht, is slechts het begin van een langdurig onderhoudsplan dat de komende jaren nog voor het nodige verkeersleed kan zorgen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Na de Wantijbrug staat renovatie gepland van nog eens twaalf bruggen, acht tunnels en tien wegen in Zuid-Holland", zegt Joost Seesink van Rijkswaterstaat, die dit de grootste onderhoudsopgave in de geschiedenis noemt.

Enorme operatie

Om het verkeersleed te beperken moet werk in zo'n kort mogelijke periode uitgevoerd worden. "Of het hier sneller kan? Da's moeilijk", zegt Peter van Nes van aannemerscombinatie Volkerbrug, die het werk aan de Wantijbrug uitvoert.

In de kelder onder de brug moeten enorme onderdelen, zoals de tandwielen van de beweegbare brugdelen, vervangen worden. Oude onderdelen moeten er uit, nieuwe er in. Dat moet gebeuren door een groot gat in de zijkant van de brug.

Geen zwaar verkeer

"Bij de bouw van de brug werd alles er van bovenaf in gehesen, maar als we dat nu zouden doen zou de klus juist langer duren", licht Van Nes toe. Door het maken van een gat in de zijkant van de brug raakt deze - tijdelijk - verzwakt.

Om die reden mag er dus geen zwaar verkeer over de brug. Onder en rondom het gat worden versterkingen gemaakt, zodat het verkeer er vanaf 3 april weer overheen kan. Het werk aan de brug is dan nog lang niet af.

Geluidhinder beperken

"Eigenlijk begint dan pas het werk aan de brug zelf", zegt Seesink. Ook onthult hij een leuk nieuwtje voor omwonenden van de brug: "we voeren hier namelijk ook een pilot-project uit om geluidshinder te beperken."

Omwonenden, op de Staart en in de Stadspolders in Dordt, horen vaak een onweer-achtig gerommel, dat wordt veroorzaakt doordat de oude brug 'kleppert' als er zwaar verkeer overheen rijdt. Het geluid glijdt dan als het ware over de rivier Het Wantij.

"Daarom brengen we aan de onderkant geluidsdemping aan en proberen we de spleten tussen de vaste en beweegbare delen van de brug zo klein mogelijk te maken." Of dat helpt zullen de omwonenden na september gaan merken.

Lees ook

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.