Dordrecht, Netherlands

Afsluiting N3 slechts begin van verkeersleed

De afsluiting van de N3, als gevolg van de renovatie van de Wantijbrug in Dordrecht, is slechts het begin van een langdurig onderhoudsplan dat de komende jaren nog voor het nodige verkeersleed kan zorgen.
Petra Scheurwater | 30 januari 2020 14:51 | Aangepast op 30 januari 2020 14:51
"Na de Wantijbrug staat renovatie gepland van nog eens twaalf bruggen, acht tunnels en tien wegen in Zuid-Holland", zegt Joost Seesink van Rijkswaterstaat, die dit de grootste onderhoudsopgave in de geschiedenis noemt.

Enorme operatie

Om het verkeersleed te beperken moet werk in zo'n kort mogelijke periode uitgevoerd worden. "Of het hier sneller kan? Da's moeilijk", zegt Peter van Nes van aannemerscombinatie Volkerbrug, die het werk aan de Wantijbrug uitvoert.

In de kelder onder de brug moeten enorme onderdelen, zoals de tandwielen van de beweegbare brugdelen, vervangen worden. Oude onderdelen moeten er uit, nieuwe er in. Dat moet gebeuren door een groot gat in de zijkant van de brug.

Geen zwaar verkeer

"Bij de bouw van de brug werd alles er van bovenaf in gehesen, maar als we dat nu zouden doen zou de klus juist langer duren", licht Van Nes toe. Door het maken van een gat in de zijkant van de brug raakt deze - tijdelijk - verzwakt.

Om die reden mag er dus geen zwaar verkeer over de brug. Onder en rondom het gat worden versterkingen gemaakt, zodat het verkeer er vanaf 3 april weer overheen kan. Het werk aan de brug is dan nog lang niet af.

Geluidhinder beperken

"Eigenlijk begint dan pas het werk aan de brug zelf", zegt Seesink. Ook onthult hij een leuk nieuwtje voor omwonenden van de brug: "we voeren hier namelijk ook een pilot-project uit om geluidshinder te beperken."

Omwonenden, op de Staart en in de Stadspolders in Dordt, horen vaak een onweer-achtig gerommel, dat wordt veroorzaakt doordat de oude brug 'kleppert' als er zwaar verkeer overheen rijdt. Het geluid glijdt dan als het ware over de rivier Het Wantij.

"Daarom brengen we aan de onderkant geluidsdemping aan en proberen we de spleten tussen de vaste en beweegbare delen van de brug zo klein mogelijk te maken." Of dat helpt zullen de omwonenden na september gaan merken.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...