gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afspraakbevestiging Albert Schweitzer niet meer via de post maar digitaal

158cfe7b4d0893a277d54f2ea8930da2

Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis worden afspraakbevestigingen via brieven en telefoontjes verleden tijd. Patiënten krijgen vanaf 30 november 2020 de afspraakbevestiging per e-mail.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Dit wordt de standaard werkwijze, tenzij de patiënt het niet wil of het om een andere reden niet kan”, vertelt bedrijfsleider Manon van den Berk, zij coördineert de overstap.

Het ziekenhuis heeft nu van zeventig procent van de patiënten het e-mailadres. Bij een reguliere controle van de gegevens gaat het ziekenhuis nu standaard het mailadres uitvragen en controleren. Patiënten kunnen ook zelf in het online portaal MijnAsz hun e-mailadres toevoegen of wijzigen.

Dagelijks zijn er ruim 4000 poliklinische afspraken in het ziekenhuis. Een groot deel daarvan wordt nu nog bij patiënten door middel van een brief bekend gemaakt. “Dat kost papier en portokosten en is relatief traag. Bellen is sneller, maar niet efficiënt doordat veel mensen de telefoon niet opnemen. Een e-mail arriveert direct en kan de patiënt bekijken op het moment dat hij of zij zelf wil.”

Maar houd je het liever bij een afspraakbevestiging via de post? Dan kan dat ook nog steeds. “Patiënten kunnen hun voorkeur aangeven op het moment dat naar het adres wordt gevraagd. De algehele trend zal echter zijn dat steeds meer informatie de patiënt digitaal bereikt.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).