gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afspraakbevestiging Albert Schweitzer niet meer via de post maar digitaal

158cfe7b4d0893a277d54f2ea8930da2

Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis worden afspraakbevestigingen via brieven en telefoontjes verleden tijd. Patiënten krijgen vanaf 30 november 2020 de afspraakbevestiging per e-mail.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Dit wordt de standaard werkwijze, tenzij de patiënt het niet wil of het om een andere reden niet kan”, vertelt bedrijfsleider Manon van den Berk, zij coördineert de overstap.

Het ziekenhuis heeft nu van zeventig procent van de patiënten het e-mailadres. Bij een reguliere controle van de gegevens gaat het ziekenhuis nu standaard het mailadres uitvragen en controleren. Patiënten kunnen ook zelf in het online portaal MijnAsz hun e-mailadres toevoegen of wijzigen.

Dagelijks zijn er ruim 4000 poliklinische afspraken in het ziekenhuis. Een groot deel daarvan wordt nu nog bij patiënten door middel van een brief bekend gemaakt. “Dat kost papier en portokosten en is relatief traag. Bellen is sneller, maar niet efficiënt doordat veel mensen de telefoon niet opnemen. Een e-mail arriveert direct en kan de patiënt bekijken op het moment dat hij of zij zelf wil.”

Maar houd je het liever bij een afspraakbevestiging via de post? Dan kan dat ook nog steeds. “Patiënten kunnen hun voorkeur aangeven op het moment dat naar het adres wordt gevraagd. De algehele trend zal echter zijn dat steeds meer informatie de patiënt digitaal bereikt.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_02_45_01.Still001

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.