gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afspraakbevestiging Albert Schweitzer niet meer via de post maar digitaal

158cfe7b4d0893a277d54f2ea8930da2

Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis worden afspraakbevestigingen via brieven en telefoontjes verleden tijd. Patiënten krijgen vanaf 30 november 2020 de afspraakbevestiging per e-mail.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Dit wordt de standaard werkwijze, tenzij de patiënt het niet wil of het om een andere reden niet kan”, vertelt bedrijfsleider Manon van den Berk, zij coördineert de overstap.

Het ziekenhuis heeft nu van zeventig procent van de patiënten het e-mailadres. Bij een reguliere controle van de gegevens gaat het ziekenhuis nu standaard het mailadres uitvragen en controleren. Patiënten kunnen ook zelf in het online portaal MijnAsz hun e-mailadres toevoegen of wijzigen.

Dagelijks zijn er ruim 4000 poliklinische afspraken in het ziekenhuis. Een groot deel daarvan wordt nu nog bij patiënten door middel van een brief bekend gemaakt. “Dat kost papier en portokosten en is relatief traag. Bellen is sneller, maar niet efficiënt doordat veel mensen de telefoon niet opnemen. Een e-mail arriveert direct en kan de patiënt bekijken op het moment dat hij of zij zelf wil.”

Maar houd je het liever bij een afspraakbevestiging via de post? Dan kan dat ook nog steeds. “Patiënten kunnen hun voorkeur aangeven op het moment dat naar het adres wordt gevraagd. De algehele trend zal echter zijn dat steeds meer informatie de patiënt digitaal bereikt.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.