gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afspraakbevestiging Albert Schweitzer niet meer via de post maar digitaal

158cfe7b4d0893a277d54f2ea8930da2

Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis worden afspraakbevestigingen via brieven en telefoontjes verleden tijd. Patiënten krijgen vanaf 30 november 2020 de afspraakbevestiging per e-mail.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Dit wordt de standaard werkwijze, tenzij de patiënt het niet wil of het om een andere reden niet kan”, vertelt bedrijfsleider Manon van den Berk, zij coördineert de overstap.

Het ziekenhuis heeft nu van zeventig procent van de patiënten het e-mailadres. Bij een reguliere controle van de gegevens gaat het ziekenhuis nu standaard het mailadres uitvragen en controleren. Patiënten kunnen ook zelf in het online portaal MijnAsz hun e-mailadres toevoegen of wijzigen.

Dagelijks zijn er ruim 4000 poliklinische afspraken in het ziekenhuis. Een groot deel daarvan wordt nu nog bij patiënten door middel van een brief bekend gemaakt. “Dat kost papier en portokosten en is relatief traag. Bellen is sneller, maar niet efficiënt doordat veel mensen de telefoon niet opnemen. Een e-mail arriveert direct en kan de patiënt bekijken op het moment dat hij of zij zelf wil.”

Maar houd je het liever bij een afspraakbevestiging via de post? Dan kan dat ook nog steeds. “Patiënten kunnen hun voorkeur aangeven op het moment dat naar het adres wordt gevraagd. De algehele trend zal echter zijn dat steeds meer informatie de patiënt digitaal bereikt.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.