gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afspraakbevestiging Albert Schweitzer niet meer via de post maar digitaal

158cfe7b4d0893a277d54f2ea8930da2

Bij het Albert Schweitzer ziekenhuis worden afspraakbevestigingen via brieven en telefoontjes verleden tijd. Patiënten krijgen vanaf 30 november 2020 de afspraakbevestiging per e-mail.

Emma Meijer |  | Aangepast op
“Dit wordt de standaard werkwijze, tenzij de patiënt het niet wil of het om een andere reden niet kan”, vertelt bedrijfsleider Manon van den Berk, zij coördineert de overstap.

Het ziekenhuis heeft nu van zeventig procent van de patiënten het e-mailadres. Bij een reguliere controle van de gegevens gaat het ziekenhuis nu standaard het mailadres uitvragen en controleren. Patiënten kunnen ook zelf in het online portaal MijnAsz hun e-mailadres toevoegen of wijzigen.

Dagelijks zijn er ruim 4000 poliklinische afspraken in het ziekenhuis. Een groot deel daarvan wordt nu nog bij patiënten door middel van een brief bekend gemaakt. “Dat kost papier en portokosten en is relatief traag. Bellen is sneller, maar niet efficiënt doordat veel mensen de telefoon niet opnemen. Een e-mail arriveert direct en kan de patiënt bekijken op het moment dat hij of zij zelf wil.”

Maar houd je het liever bij een afspraakbevestiging via de post? Dan kan dat ook nog steeds. “Patiënten kunnen hun voorkeur aangeven op het moment dat naar het adres wordt gevraagd. De algehele trend zal echter zijn dat steeds meer informatie de patiënt digitaal bereikt.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.