Dordrecht, Netherlands

Afspraken vaccinaties ook in onze regio afgezegd

Het ministerie van Volksgezondheid heeft besloten dat het AstraZeneca-vdoeldaccin uit voorzorg niet gebruikt wordt tot en met 28 maart. Verschillende landen stopten de afgelopen dagen al met het inenten van hetzelfde vaccin, door meldingen van trombose. In Nederland zijn er nog geen officiële meldingen van deze bijwerking gemaakt.
Marjolein Vos | 15 maart 2021 13:18 | Aangepast op 15 maart 2021 13:18
In Dordrecht en Gorinchem zijn in onze regio twee locaties waar mensen terecht kunnen voor dit vaccin. In totaal zijn 240 gemaakte afspraken geannuleerd, meldt de GGD aan Rijnmond. Wanneer deze mensen alsnog terecht kunnen voor hun inenting is niet bekend. Dat wordt landelijk bepaald. In heel Nederland zijn 43.000 inentingen uitgesteld.


Het AstraZeneca-vaccin wordt vooral gegeven aan zorgmedewerkers, maar ook aan mensen van 60 tot en met 64 jaar, mensen met morbide obesitas en mensen met het syndroom van Down. In Nederland wordt er ook gevaccineerd met het Pfizer- en het BioNTech/Pfizer-vaccin.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...