gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aftrap feestweek IKC De Sterrekijker, Dordtse basisschool bestaat 50 jaar

6002ac93f4b0238737ddbb96ef3aeda5.jpg

Kinderen van basisschool IKC De Sterrekijker hoeven zelfs in de dagen ná het lange pinksterweekend nog niet terug de schoolbanken in. De school bestaat namelijk 50 jaar. Dinsdagochtend was de aftrap van de feestweek ter ere van het gouden jubileum.

Joram Niese |  | Aangepast op
De opening van de week vol festiviteiten bestond uit een optocht door de wijk, onder muzikale begeleiding van een fanfare. Zowel kinderen als enkele ouders en verzorgers liepen met deze tocht mee. Dit werd opgevolgd met een feest op het schoolplein met verschillende optredens, zoals een goochelshow van Steven en Jamie Kazan.

Op woensdag wordt de basisschool in Sterrenburg een heuse circusschool. Leerlingen oefenen hun eigen show en voeren die ‘s middags uit voor hun ouders. De opbrengst van de kaartjes gaat naar stichting Sam&. Donderdag gaan de kinderen in groepjes aan de slag met verschillende activiteiten. De feestweek wordt op vrijdag afgesloten met oud-Hollandse spelletjes en een silent disco.

Bekijk hieronder de video.

Lees ook

Tunnel HAGI_artikel foto.png

Zijn huizen en kerk nog te redden van sloop? 'Kan goedkoper en effectiever'

Veertien woningen en een kerk dreigen te verdwijnen aan de Stationsweg in Hardinxveld-Giessendam. Dit vanwege een tunnel die de gemeente aan wil leggen naar de nieuwe wijk ‘Het Oog’. Als het aan architect Arie van der Meijden ligt, kan dat ook anders. Hij bedacht een alternatief plan waarvoor er maximaal twee huizen gesloopt worden.

IMG-20260324-WA0011.jpg

Verpauperd Teerlinkpand afgezet met hekken: ‘Komen stukken los van de gevel’

Het beruchte Teerlinkpand in Dordrecht is uit voorzorg afgezet met hekken. Uit een controle van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ) blijkt dat de constructie van het pand onvoldoende stabiel is.

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.