gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Aftrap feestweek IKC De Sterrekijker, Dordtse basisschool bestaat 50 jaar

6002ac93f4b0238737ddbb96ef3aeda5.jpg

Kinderen van basisschool IKC De Sterrekijker hoeven zelfs in de dagen ná het lange pinksterweekend nog niet terug de schoolbanken in. De school bestaat namelijk 50 jaar. Dinsdagochtend was de aftrap van de feestweek ter ere van het gouden jubileum.

Joram Niese |  | Aangepast op
De opening van de week vol festiviteiten bestond uit een optocht door de wijk, onder muzikale begeleiding van een fanfare. Zowel kinderen als enkele ouders en verzorgers liepen met deze tocht mee. Dit werd opgevolgd met een feest op het schoolplein met verschillende optredens, zoals een goochelshow van Steven en Jamie Kazan.

Op woensdag wordt de basisschool in Sterrenburg een heuse circusschool. Leerlingen oefenen hun eigen show en voeren die ‘s middags uit voor hun ouders. De opbrengst van de kaartjes gaat naar stichting Sam&. Donderdag gaan de kinderen in groepjes aan de slag met verschillende activiteiten. De feestweek wordt op vrijdag afgesloten met oud-Hollandse spelletjes en een silent disco.

Bekijk hieronder de video.

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.