Dordrecht, Netherlands

'Afval scheiden moet beter', gemeente komt met maatregelen

Vanaf 2021 wordt restafval van Dordtenaren met tuinen minder vaak opgehaald, althans dat is het plan het gemeentebestuur. Met deze en andere maatregelen hoopt de gemeente dat de hoeveelheid restafval per inwoner omlaag gaat.
Emma Meijer | 16 november 2020 13:10 | Aangepast op 16 november 2020 13:10
Ook is het plan dat in de zomermaanden het bioafval vaker wordt opgehaald en wordt er gekeken of er in of rond flats en appartementengebouwen plek gemaakt kan worden om afval te scheiden.

Deze maatregelen zijn bedacht om de hoeveelheid restafval te verlagen. Op dit moment gaat er in de stad per persoon 215 kilo aan restafval in de grijze of ondergrondse container. Dat moet maximaal 100 kilo per Dordtenaar per jaar worden.


Afvalkostenheffing
De reden om minder restafval in te zamelen per persoon, is dat de kosten van het verbranden van restafval namelijk aan het stijgen zijn en zonder maatregelen zal de afvalstoffenheffing omhoog moeten om die kosten te dekken.

“Als we niets doen, blijven de kosten voor verwerken van afval enorm stijgen. Op dit moment is de afvalstoffenheffing die bewoners betalen al niet voldoende om alle kosten te dekken. We willen voorkomen dat de afvalstoffenheffing fors omhoog moet en Dordtenaren dus flink meer moeten gaan betalen”, vertelt wethouder Rik van der Linden.

Grondstoffen

Bovendien zit er volgens de gemeente in het Dordtse restafval nog veel grondstoffen, zoals plastic, metaal, groenafval, papier en textiel. Het recyclen van deze grondstoffen kost veel minder geld dan het verbranden en het is beter voor het milieu.

Toekomst

In de toekomst moet er per inwoner nog maar 30 kilo restafval overblijven. Zo heeft de landelijke overheid bepaald. Dit lukt volgens het gemeentebestuur alleen in de praktijk als bewoners, bovenop de maatregelen, moeten gaan betalen voor het weggooien van restafval. Maar zover is het de komende jaren nog niet, laat de gemeente weten. De discussie daarover staat gepland voor 2024.

De aangekondige maatregelen moeten nog goedgekeurd worden door de gemeenteraad, dat zal op één van de aankomende vergadering besproken worden.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...