gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Afval scheiden moet beter', gemeente komt met maatregelen

590a9c4f255cd586193cc2932c50356d.jpg

Vanaf 2021 wordt restafval van Dordtenaren met tuinen minder vaak opgehaald, althans dat is het plan het gemeentebestuur. Met deze en andere maatregelen hoopt de gemeente dat de hoeveelheid restafval per inwoner omlaag gaat.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Ook is het plan dat in de zomermaanden het bioafval vaker wordt opgehaald en wordt er gekeken of er in of rond flats en appartementengebouwen plek gemaakt kan worden om afval te scheiden.

Deze maatregelen zijn bedacht om de hoeveelheid restafval te verlagen. Op dit moment gaat er in de stad per persoon 215 kilo aan restafval in de grijze of ondergrondse container. Dat moet maximaal 100 kilo per Dordtenaar per jaar worden.


Afvalkostenheffing
De reden om minder restafval in te zamelen per persoon, is dat de kosten van het verbranden van restafval namelijk aan het stijgen zijn en zonder maatregelen zal de afvalstoffenheffing omhoog moeten om die kosten te dekken.

“Als we niets doen, blijven de kosten voor verwerken van afval enorm stijgen. Op dit moment is de afvalstoffenheffing die bewoners betalen al niet voldoende om alle kosten te dekken. We willen voorkomen dat de afvalstoffenheffing fors omhoog moet en Dordtenaren dus flink meer moeten gaan betalen”, vertelt wethouder Rik van der Linden.

Grondstoffen

Bovendien zit er volgens de gemeente in het Dordtse restafval nog veel grondstoffen, zoals plastic, metaal, groenafval, papier en textiel. Het recyclen van deze grondstoffen kost veel minder geld dan het verbranden en het is beter voor het milieu.

Toekomst

In de toekomst moet er per inwoner nog maar 30 kilo restafval overblijven. Zo heeft de landelijke overheid bepaald. Dit lukt volgens het gemeentebestuur alleen in de praktijk als bewoners, bovenop de maatregelen, moeten gaan betalen voor het weggooien van restafval. Maar zover is het de komende jaren nog niet, laat de gemeente weten. De discussie daarover staat gepland voor 2024.

De aangekondige maatregelen moeten nog goedgekeurd worden door de gemeenteraad, dat zal op één van de aankomende vergadering besproken worden.

Lees ook

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.