gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afvalberg Crayestein is nu zonnepark

bbff3b7095895b3e1a629783b548b8e3

De oude afvalberg achter de Dordtse huisvuilverbranding is veranderd in een zonnepark. Woensdag wordt het officieel geopend en kunnen omwonenden er geld aan verdienen, door aandelen te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Sinds de zomer van 2019 zijn er bijna twaalfduizend panelen gelegd op de heuvel, die ligt ingeklemd door de Baanhoekweg en de rivier de Merwede. Met de energieopbrengst kunnen duizend tot elfhonderd huishoudens van stroom worden voorzien.


"Met zo'n afgedekte afvalberg kun je niet zoveel, tot we bedachten om er zonnepanelen op te leggen", zegt Rolf Korsuize van de HVC Groep, die samen met de gemeente Dordrecht het initiatief nam voor Zonneweide Crayestein.


Stormvaste verankering van de panelen op de veel wind vangende heuvel was wel een probleem, weet hij: "we mochten namelijk niet dieper dan 50 centimeter de grond in, om bij het afval weg te blijven. Maar dat probleem hebben we opgelost."


Omwonenden kunnen voor 300 tot 3000 euro participeren in het zonnepark. "Bij de bank moet je straks betalen, hier krijg je een mooi rendement. Wij denken dat elke 300 euro over 20 jaar zo'n 500 tot 540 euro heeft opgeleverd", zegt Korsuize.


Het rendement komt dan op bijna negen procent per jaar. De direct omwonenden in Dordrecht en Sliedrecht mogen als eerste inschrijven voor deze participaties. Wie daar meer over wil weten moet naar

Lees ook

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.