gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afvalberg Crayestein is nu zonnepark

bbff3b7095895b3e1a629783b548b8e3.jpg

De oude afvalberg achter de Dordtse huisvuilverbranding is veranderd in een zonnepark. Woensdag wordt het officieel geopend en kunnen omwonenden er geld aan verdienen, door aandelen te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Sinds de zomer van 2019 zijn er bijna twaalfduizend panelen gelegd op de heuvel, die ligt ingeklemd door de Baanhoekweg en de rivier de Merwede. Met de energieopbrengst kunnen duizend tot elfhonderd huishoudens van stroom worden voorzien.


"Met zo'n afgedekte afvalberg kun je niet zoveel, tot we bedachten om er zonnepanelen op te leggen", zegt Rolf Korsuize van de HVC Groep, die samen met de gemeente Dordrecht het initiatief nam voor Zonneweide Crayestein.


Stormvaste verankering van de panelen op de veel wind vangende heuvel was wel een probleem, weet hij: "we mochten namelijk niet dieper dan 50 centimeter de grond in, om bij het afval weg te blijven. Maar dat probleem hebben we opgelost."


Omwonenden kunnen voor 300 tot 3000 euro participeren in het zonnepark. "Bij de bank moet je straks betalen, hier krijg je een mooi rendement. Wij denken dat elke 300 euro over 20 jaar zo'n 500 tot 540 euro heeft opgeleverd", zegt Korsuize.


Het rendement komt dan op bijna negen procent per jaar. De direct omwonenden in Dordrecht en Sliedrecht mogen als eerste inschrijven voor deze participaties. Wie daar meer over wil weten moet naar

Lees ook

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.