gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afvalberg Crayestein is nu zonnepark

bbff3b7095895b3e1a629783b548b8e3

De oude afvalberg achter de Dordtse huisvuilverbranding is veranderd in een zonnepark. Woensdag wordt het officieel geopend en kunnen omwonenden er geld aan verdienen, door aandelen te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Sinds de zomer van 2019 zijn er bijna twaalfduizend panelen gelegd op de heuvel, die ligt ingeklemd door de Baanhoekweg en de rivier de Merwede. Met de energieopbrengst kunnen duizend tot elfhonderd huishoudens van stroom worden voorzien.


"Met zo'n afgedekte afvalberg kun je niet zoveel, tot we bedachten om er zonnepanelen op te leggen", zegt Rolf Korsuize van de HVC Groep, die samen met de gemeente Dordrecht het initiatief nam voor Zonneweide Crayestein.


Stormvaste verankering van de panelen op de veel wind vangende heuvel was wel een probleem, weet hij: "we mochten namelijk niet dieper dan 50 centimeter de grond in, om bij het afval weg te blijven. Maar dat probleem hebben we opgelost."


Omwonenden kunnen voor 300 tot 3000 euro participeren in het zonnepark. "Bij de bank moet je straks betalen, hier krijg je een mooi rendement. Wij denken dat elke 300 euro over 20 jaar zo'n 500 tot 540 euro heeft opgeleverd", zegt Korsuize.


Het rendement komt dan op bijna negen procent per jaar. De direct omwonenden in Dordrecht en Sliedrecht mogen als eerste inschrijven voor deze participaties. Wie daar meer over wil weten moet naar

Lees ook

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

FOTO WEBSITE2

Wout en Harry wonen bij de brug en genieten van de bedrijvigheid: ‘Reuring in de tent’

Stil op de weg, maar druk daar omheen. Papendrechters die vlakbij de Papendrechtsebrug wonen hebben sinds de afsluiting van de brug met veel veranderingen te maken gekregen. Tot echte overlast leidt dat niet, ondanks dat er veel gebeurt.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.