gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afvalberg Crayestein is nu zonnepark

bbff3b7095895b3e1a629783b548b8e3

De oude afvalberg achter de Dordtse huisvuilverbranding is veranderd in een zonnepark. Woensdag wordt het officieel geopend en kunnen omwonenden er geld aan verdienen, door aandelen te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Sinds de zomer van 2019 zijn er bijna twaalfduizend panelen gelegd op de heuvel, die ligt ingeklemd door de Baanhoekweg en de rivier de Merwede. Met de energieopbrengst kunnen duizend tot elfhonderd huishoudens van stroom worden voorzien.


"Met zo'n afgedekte afvalberg kun je niet zoveel, tot we bedachten om er zonnepanelen op te leggen", zegt Rolf Korsuize van de HVC Groep, die samen met de gemeente Dordrecht het initiatief nam voor Zonneweide Crayestein.


Stormvaste verankering van de panelen op de veel wind vangende heuvel was wel een probleem, weet hij: "we mochten namelijk niet dieper dan 50 centimeter de grond in, om bij het afval weg te blijven. Maar dat probleem hebben we opgelost."


Omwonenden kunnen voor 300 tot 3000 euro participeren in het zonnepark. "Bij de bank moet je straks betalen, hier krijg je een mooi rendement. Wij denken dat elke 300 euro over 20 jaar zo'n 500 tot 540 euro heeft opgeleverd", zegt Korsuize.


Het rendement komt dan op bijna negen procent per jaar. De direct omwonenden in Dordrecht en Sliedrecht mogen als eerste inschrijven voor deze participaties. Wie daar meer over wil weten moet naar

Lees ook

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.