gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afvlakken Scheffersplein mogelijk

Het is technisch mogelijk om de ongelijke keien op het Scheffersplein af te vlakken. Dat bleek vanochtend tijdens een korte proef. De gemeente is tevreden met het resultaat. Of de methode daadwerkelijk wordt toegepast, is nog niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een klein proefvlak op het Scheffersplein is vanochtend behandeld met een afslijpmachine. Dat is een apparaat dat een rol met diamanten over de stenen laat gaan. Bij iedere beweging wordt een stukje van de stenen afgeslepen. De bewerking laat wel sporen na, daarom zijn ook enkele stenen vervolgens gladgeslepen. Projectleider Marla Beringer is tevreden over het resultaat, "We hebben gezien dat we op deze manier in relatief korte tijd veel stenen kunnen behandelen. We gaan morgen nog een keer kijken om te zien of de stenen er dan nog steeds goed bij liggen. Daarna gaan we bespreken of we alle stenen gaan behandelen of alleen de stenen die het meeste uitsteken. Ook weten we nog niet of we ze ook gladslijpen of alleen maar afvlakken". Beringer houdt ook de mogelijkheid open dat er helemaal niets gebeurd en we moeten leren leven met ongelijk liggende keien. Maandag vindt overleg plaats met horeca-ondernemers. Onderwerp van discussie is wanneer de werkzaamheden plaats zouden moeten vinden, voor of na het terrassenseizoen. Over twee weken moet duidelijk zijn wat er gaat gebeuren. Een oplossing voor de klinkers die om de keien heen liggen is er nu nog niet.

Geen verwijt naar aannemer
De aannemer die de keien op het plein ongelijk heeft aangebracht, wordt geen incompetentie verweten. De aannemer is flink onder druk gezet om het herbestraten in korte tijd af te ronden. Volgens Beringer was de toegepaste methode innovatief en experimenteel. De gemeente betaalt daarom ook mee aan de herstelkosten. Hoeveel is nog niet duidelijk. In plaats van in zand, zijn de keien aangebracht in cementmortel, terwijl de voegen flexibel moeten blijven. Het geheel moet ook nog eens waterdicht zijn. Vooraf is langdurig gezocht naar een manier om dat voor elkaar te krijgen. Uiteindelijk is gekozen voor een methode die ook in een andere stad is toegepast. Alleen is daar gewerkt met klinkers in plaats van met keien. 

Lees ook

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.