gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Afvlakken Scheffersplein mogelijk

Het is technisch mogelijk om de ongelijke keien op het Scheffersplein af te vlakken. Dat bleek vanochtend tijdens een korte proef. De gemeente is tevreden met het resultaat. Of de methode daadwerkelijk wordt toegepast, is nog niet zeker.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Een klein proefvlak op het Scheffersplein is vanochtend behandeld met een afslijpmachine. Dat is een apparaat dat een rol met diamanten over de stenen laat gaan. Bij iedere beweging wordt een stukje van de stenen afgeslepen. De bewerking laat wel sporen na, daarom zijn ook enkele stenen vervolgens gladgeslepen. Projectleider Marla Beringer is tevreden over het resultaat, "We hebben gezien dat we op deze manier in relatief korte tijd veel stenen kunnen behandelen. We gaan morgen nog een keer kijken om te zien of de stenen er dan nog steeds goed bij liggen. Daarna gaan we bespreken of we alle stenen gaan behandelen of alleen de stenen die het meeste uitsteken. Ook weten we nog niet of we ze ook gladslijpen of alleen maar afvlakken". Beringer houdt ook de mogelijkheid open dat er helemaal niets gebeurd en we moeten leren leven met ongelijk liggende keien. Maandag vindt overleg plaats met horeca-ondernemers. Onderwerp van discussie is wanneer de werkzaamheden plaats zouden moeten vinden, voor of na het terrassenseizoen. Over twee weken moet duidelijk zijn wat er gaat gebeuren. Een oplossing voor de klinkers die om de keien heen liggen is er nu nog niet.

Geen verwijt naar aannemer
De aannemer die de keien op het plein ongelijk heeft aangebracht, wordt geen incompetentie verweten. De aannemer is flink onder druk gezet om het herbestraten in korte tijd af te ronden. Volgens Beringer was de toegepaste methode innovatief en experimenteel. De gemeente betaalt daarom ook mee aan de herstelkosten. Hoeveel is nog niet duidelijk. In plaats van in zand, zijn de keien aangebracht in cementmortel, terwijl de voegen flexibel moeten blijven. Het geheel moet ook nog eens waterdicht zijn. Vooraf is langdurig gezocht naar een manier om dat voor elkaar te krijgen. Uiteindelijk is gekozen voor een methode die ook in een andere stad is toegepast. Alleen is daar gewerkt met klinkers in plaats van met keien. 

Lees ook

fotoautobrandd.jpg

Geen rem op autobranden: nacht na vorige vuurzee is het opnieuw raak

De nieuwe reeks autobranden in Dordrecht stopt voorlopig niet. Ook een in de wijk Krispijn geparkeerde Volkswagen ontkwam dinsdagnacht niet aan vlammen.

fototrein.png

Zorgen om treinuitval tijdens lange brugsluiting: 'Ik mis het alternatief'

Wat als de MerwedeLingelijn met problemen kampt in de periode dat de Papendrechtsebrug dicht is voor al het verkeer? Een Statenlid én reizigers uiten hun zorgen dat dit ‘horrorscenario’ werkelijkheid wordt. "Ik mis nog gewoon hét alternatief."

wasbeerappie.png

Bijzondere beelden: wasbeer wroet tussen karren afval bij winkelcentrum

In de categorie zien om te geloven: een wroetende wasbeer in de losstraat van een Dordts winkelcentrum. Medewerkers wisten maandagavond niet wat ze zagen tussen de karren met afval.

foto expo asz

Ziekenhuis zet verpleegkundigen in de schijnwerpers: 'Bewustwording is weggezakt'

Een expositie om het zorgpersoneel in het zonnetje te zetten. In het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis is het sinds dinsdagochtend in levenden lijve te zien. De dag van de onthulling is niet toevallig gekozen: 12 mei is namelijk de Dag van de Zorg.

12. THUMB YT 2022 - Nieuws STAD.jpg

Cruiseschip maakt water, hulpdiensten massaal opgeroepen

De hulpdiensten zijn dinsdagmiddag massaal opgeroepen voor een cruiseschip dat water maakte. Ter plekke viel de situatie langs de Dordtse Merwekade mee: volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid is het instromende water “beperkt gebleven”.

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een 14-jarige fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.