Dordrecht, Netherlands

Ahmed Marcouch bezoekt Dordrecht

Tweede Kamerlid Ahmed Marcouch van de PvdA is morgen in Dordrecht. Hij bezoekt de Taalclub tijdens een werkbezoek. De Taalclub zorgt ervoor dat vluchtelingen en statushouders uit alle Drechtsteden wegwijs worden in Nederland.
Lotte Koreman | 8 november 2016 13:36 | Aangepast op 8 november 2016 13:36
Tijdens het bezoek leert Marcouch een aantal deelnemers van de Taalclub kennen. Ook vertelt hij zijn eigen verhaal. Marcouch is zelf zoon van een Marokkaanse gastarbeider dus hij weet hoe moeilijk het is om te wennen aan een nieuwe taal en cultuur.

De Taalclub zorgt ervoor dat deelnemers in 18 maanden de basisvaardigheden van het Nederlands leren. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van vrijwillige 'taalmaatjes', die 1-op-1 les geven. Ook wordt er gekeken naar wat mensen in de toekomst willen gaan doen, bijvoorbeeld qua werk. Vervolgens kijken ze wat hiervoor nodig is.

Het bezoek is van 11.00 uur en 13.00 uur in de Berckepoort.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Ze heeft alle eigenschappen en talenten in huis'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...

Deze molen staat al maanden stil: ‘Je wil die wieken horen!’

De Kooiwijkse molen in Oud-Alblas mag niet meer draaien omdat er schade is aan de wieken. De restaur...

Extra vuurwerkvrije zone in dit dorp en jij kunt hierover meebeslissen

De gemeente Papendrecht wil dit jaar één extra vuurwerkvrije zone toevoegen. Inwoners en ondernemers...

Dit succesvolle bedrijf ontwerpt onderzeeërs: 'Het best bewaarde geheim van de scheepsbouw'

Op verjaardagen over hun werk praten? Dat doen medewerkers van ingenieursbureau Nevesbu uit Alblasse...