gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO
Foto: STARDO

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

Redactie Streekomroep | Sara Zwijnenburg |

Het jubileum staat vooral in het teken van terugkijken op 45 jaar aangepast roeien en de mensen die dat al die jaren mogelijk hebben gemaakt. STARDO werd in 1981 opgericht met als doel mensen met een lichamelijke, visuele of verstandelijke beperking de mogelijkheid te geven om te roeien. 

Thea van Biemen, die sinds eind 2025 voorzitter is van STARDO, noemt STARDO een "fantastische club". Volgens haar is de behoefte aan aangepast sporten nog altijd groot. "Het heeft meer publiciteit nodig. Meer mensen moeten hiervan weten."

Aangepast roeien
Wekelijks wordt er bij STARDO geroeid met deels aangepaste boten en de ondersteuning van een grote groep vrijwilligers. De samenwerking met de KDR&ZV is daarbij belangrijk. 

“Veiligheid staat daarbij voorop”, benadrukt Van Biemen. Iedere roeier heeft andere ondersteuning nodig en daarom zijn er twee vrijwilligers nodig om één roeier te begeleiden.

Vrijwilligers helpen niet alleen op het water, maar zorgen er ook voor dat het roeien voor verschillende mensen toegankelijk wordt gemaakt. In het roeihuis staat bijvoorbeeld een bak waarin roeiers de roeibeweging aan kunnen leren.

45 jaar vrijwilligers
STARDO draait op vrijwilligers. Juist daarom wil Van Biemen tijdens het jubileum ook aandacht vragen voor de mensen die zich hiervoor inzetten.

"We moeten zuinig zijn op onze vrijwilligers", zegt ze. "De groep is enthousiast en betrokken, maar ook bij STARDO speelt vergrijzing een rol. Nieuwe vrijwilligers zijn daarom altijd welkom."

Viering
Tijdens de jubileumviering op 16 augustus zijn naast roeiers en vrijwilligers ook de roeibond, sportwethouder Margret Stolk en vertegenwoordigers uit Rotterdam en Breda aanwezig. Ook de pararoeiers van roeivereniging Breda en Stichting Roei Validatie uit Rotterdam maken deel uit van de viering.

Na 45 jaar is het doel van STARDO nog altijd hetzelfde als bij de oprichting: mensen met een beperking de mogelijkheid geven om te sporten, plezier te hebben en onderdeel te zijn van een roeivereniging.

Lees ook

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

foto eerste overval juwelier van leeuwen

Jongen (17) aangehouden na overval juwelier in Dordtse binnenstad

De politie heeft een 17-jarige jongen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een overval op de Dordtse juwelier Van Leeuwen. De winkel werd de afgelopen weken twee keer overvallen: de jongen is nu aangehouden voor de eerste overval.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.